Wpis z mikrobloga

Alert! Szukam ciekawego przepisu na pomidorową!

Noszę się z nastawieniem bulionu jutro, część sobie zapewne zasłoikuję, no ale część przerobiłbym od razu na jakąś zupkę - i tutaj moje pytanie:

Szukam jakiegoś nowego przepisu dobrą na pomidorową, ale taką, że ma wyrywać z kapci, że można ją po kablach dawać taka ma być dobra.
U mnie w domu przy gotowaniu dużo się szło na skróty i przy zupach nie było inaczej - o ile mogę taka pomidorową zjeść i zapewne będzie mi smakować to ja jednak lubię czasem spędzić pół dnia przy garach aby zrobić coś prawilnie i od podstaw. Myślałem aby pójść na łowy, nakupować kilka różnych gatunków pomidorów, może je zapiec w piekarniku i tego użyć jako "pomidorowej bazy" ale może ktoś ma jakiś inny pomysł? Macie może jakiś tajemny przepis czy coś albo po prostu ogólne sugestie? Z góry uprzedzam, że to nie ma być zupa krem, blendować tego nie planuję, wolę jak zupa ma trochę różnych tekstur i jest taka "chunky" (nie wiem czy to słowo ma polski odpowiednik).

Wołam z pamięci tych co kojarzę, że coś tu pichcą, ale oczywiście mile widziane są sugestie od kogokolwiek ;)

@zafrasowany @Amatorro i autorka najlepszych fotek żarcia na serwisie vikop @arinkao

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #gotowanie
  • 12
@Kremufka2137: mozesz zrobić na wędzonych pomidorach ( wędzić można w domu - wrzucasz pomidory w durszlak, durszlak w jakas miske, a w misce podpalasz wióry do wędzenia, 1-2h wystarcza spokojnie), reszte lecisz wg tego przepisu: https://www.greatbritishchefs.com/recipes/smoked-tomato-soup-recipe Ogólnie wg mnie dużo robi dobry bulion (jezeli uzywasz, ale nie kazda jest na bulionie) no i przede wszystkim jakościowe pomidory. No i jak np wrzucasz bazylie do zupy, to nie siekiaj i nie wrzucaj
@Kremufka2137: Jak pomidorowa to koniecznie z tostami z serem co se można maczać w zupie. Wiadomo, można dodawać kolejne rzeczy albo wodę zamienić na bulion. Ja mam taki swój prosty spisany:


Duża cebula - 200g
Czosnek - 5 ząbków
Papryka chili gochugaru - 1 łyżka
Papryczka chili - pół
Nasiona Selera - łyżka
Oregano - 2łyżki
Dobrej jakości włoskie, całe pomidory z puszki - 4 puszki = 1600g
Woda - 600ml
Amatorro - @Kremufka2137: Jak pomidorowa to koniecznie z tostami z serem co se można ...

źródło: IMG_3992_jpg-2

Pobierz
@Kremufka2137: Dobry mięsny bulion jako baza, możesz go zrobić dzień wcześniej plus dobry pomidor. Teraz są średniej jakości, może lepiej kupić pomidory mutti lub passate niż szukać igły w stogu siana. Rozmaryn lub inne zioła też pasują do pomidora.

Możesz także połączyć zwykłe pomidory lub w puszce z pomidorem marynowanym lub kiszonym (najlepiej małe pomidorki). Jak będą ok to potrafi wyjść zupa życia.