Wpis z mikrobloga

Cześć czy jest jakaś możliwość żeby sprawdzić czy rozrzad był wymieniany? Miesiąc temu „znajomy” wymieniał mi rozrzad który mu dałem do zmiany. Zrobił to podejrzanie szybko. Jestem laikiem, dzisiaj byłem u mechanika sprawdzić coś innego i mówiłem o rozrządzie to mówi, ze naklejka i jakieś owijki/obwódki z 2018 roku i nie chciał wierzyć ze świeżo wymieniony. Czy jest jakaś możliwość żeby sprawdzić ze został on w ogóle zmieniony czy zostałem oszukany
#motoryzacja #samochody #motoryzacja #diesel #skoda #pytanie #niebieskiepaski #samochodoza
  • 8
@ManiacTeam: Bardzo rzadko są takie informacje, przynajmniej ja w subaru nie widziałem tego na żadnym pasku.
Jeśli rozrząd był zrobiony nie dawno, da się to rozpoznać po "wypracowaniu" paska czy rolek. Mając rolkę luzem bez paska tak samo, można po jej pracy określić czy łożysko ma miesiąc czy 5 lat.
@Jcmg:

to trzeba pokrywę zdjąć żeby było widać?


Cóż, żeby zobaczyć coś co jest ukryte, to trzeba to odkryć ściągając osłonę.

@scdt:

Jeśli rozrząd był zrobiony nie dawno, da się to rozpoznać po "wypracowaniu" paska czy rolek.


Jeśli nie widać już napisów na pasku, to pasek jest stary lub jakiś magik nie wymienił rolek bo w jego mniemaniu "jeszcze są dobre" a w rzeczywistości pasek już nie ma osiowości, rolki