Wpis z mikrobloga

Co jest nie tak z mechanikami, że co mam z nimi kontakt gdziekolwiek to zawsze jest przeciąganie terminu oddania auta, nie odbieranie telefonów, generalnie #!$%@? na klineta? O co chodzi? #mechanikasamochodowa


@szynszyla2018: Nie zapomnę nigdy akcji sprzed paru lat. Miałem mechanika, który wydawał się całkiem spoko, wymieniałem tam dwumasę i sprzęgło, parę małych pierdół jak wymiana oleju i filtrów (wtedy jeszcze miałem E46). Któregoś dnia strasznie zaczął mi hałasować wydech, gdzieś
lornemalvo77 - > Co jest nie tak z mechanikami, że co mam z nimi kontakt gdziekolwiek...

źródło: 5teq6zd6WOBAy80T

Pobierz
@szynszyla2018: też czasami się zastanawiam jakim cudem niektóre zakłady nadal funkcjonują

Mam kompa pod jedną markę samochodu z legalnym oprogramowaniem pod tą markę co może więcej (abonament) z kilku warsztatów oraz pocztą pantoflową mam samochody na diagnostykę

Rozumiem jak przyjedzie coś cięższego do znalezienia lub przed robotą żeby ustalić zakres prac - tak mam od warsztatów które robią dobrze w mechanice

Ale jak przyjeżdża ktoś po kilku warsztatach jako archiwum x
@szynszyla2018: nie ma już prawie mechaników, są wymieniacze

przeciągają terminy, bo robią to na czym więcej zarobią jak wpada

eg

odstawiasz furę na diagnozę i naprawę "coś mi puka w prawym kole", to musi znaleźć co, rozebrać wymienić złożyć
w tym czasie #!$%@? ze 20 zmian opon

matematykę zostawiam Tobie

niestety minimum wiedzy jest potrzebne, kiedyś większość ludzi jednak miała to minimum, teraz samodzielna wymiana koła to dla większości jest mechanika
@szynszyla2018 mam mechanika który zawsze robi dobrze, tanio i na czas, odbiera telefon od razu, nie kombinuje, nie naciąga. Wystarczy do niego zadzwonić i się umówić.. najbliższy termin za pięć tygodni, chyba że to coś dużego to po nowym roku xD
@szynszyla2018: Standard. Ja ostatnio dzwoniłem do mechanika kiedy mogę auto dostarczyć ale tak żeby auto nie stało tydzień, bo jest mi potrzebne. On mówi w środę przywieź to w czwartek zajrzę. Dzwoniłem w poniedziałek. Mija tydzień, dzwonie co z samochodem a on jeszcze nie zajrzał nawet do niego. No #!$%@? niesamowity. 3 tygodnie auto u mechanika było
@szynszyla2018: Może po prostu jest za mało mechaników to mogą sobie robić co chcą. A ludzie też nie pojadą do ASO czy Bosch service gdzie jest szansa na trochę lepszą obsługę bo ludzi nie stać (albo nawet by tam nie przyjęli bardzo zmęczonego życiem samochodu.