Wpis z mikrobloga

Myślę o wcześniejszej spłacie bk2 niż te 10 lat. Powiedzcie mi, czy ja dobrze rozumuję, bo każdy artykuł cytuje FAQ z gov.pl, a tam jest napisane jak na screenie.

Pytanie 1) W okresie do 3 lat od uruchomienia kredytu mogę nadpłacić jedynie do łącznej kwoty 200k PLN (wkład własny + nadpłaty)
Pytanie 2) Czy po 3 latach mogę spłacić kredyt w #!$%@? i nie płacę żadnych kar ani nie muszę zwracać dopłat?
Pytanie 3):

łączna wysokość spłaty i zapłaconej przez kredytobiorcę raty kredytu nie przekroczyła w danym miesiącu kwoty pierwszej, pomniejszonej o dopłatę raty tego kredytu.

czyli że co ( _) tego zapisu to już w ogóle nie rozumiem. Czym jest kwota pierwsza?

#nieruchomosci #bk2
Pobierz Dalamar - Myślę o wcześniejszej spłacie bk2 niż te 10 lat. Powiedzcie mi, czy ja dobr...
źródło: beka2
  • 8
@Dalamar:
1. Tak, ale można ciut więcej patrz punkt 3.
2. Tak
3. W BK2 masz ratę malejącą. Generalnie chodzi o to, że możesz dodatkowo nadpłacać co miesiąc różnicę między pierwszą ratą, a tą w danym miesiącu. Czyli powiedzmy coś w stylu:
- 1. rata - 2000zł kapitał, 800zł odsetek, łącznie 2800 zł
- 2. rata - 2000zł kapitał, 798zł odsetek, łącznie 2798 zł - możesz w drugim miesiącu nadpłacić 2
Pytanie 2) Czy po 3 latach mogę spłacić kredyt w #!$%@? i nie płacę żadnych kar ani nie muszę zwracać dopłat?


@Dalamar: Całkowita spłata jest możliwa od pierwszego dnia. Po 3 latach nie ma ograniczeń w częściowej spłacie kredytu, czyli nadpłacie. Całkowita spłata jest możliwa od pierwszego dnia.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na atrakcyjne parametry kredytów w programie BK2. Niskie oprocentowanie rzędu 2% przez pierwszych 5 lat skutkuje tym, że każda