Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu na mirko był post, w której mireczek mieszkający za granicą skarżył się na sposób jazdy Polaków, gdzie cześć Mirków, zaczęła jechać po opie, że pewnie nie umie jeździć, albo w ogóle że Polacy to super kierowcy w uj.

Ja również jestem #zagranico i ostatnio miałem (nie) przyjemność jazdy na trasie Kraków okolice, Kraków — Katowice. I naszła mnie taka refleksja, że na 11 lat jazdy w Irlandii, widziałem może z 3-4 wypadki, co prawda takie zdarzają się dość często na autostradach w tak małym kraju, ale mimo wszystko, jeżdżę dość dużo, zjeździłem już tam cały kraj wzdłuż i wszerz, a i tak tylko tyle wypadków mijałem na drodze. Podczas pobytu w Polsce, w 3 dni mijałem 5 wypadków, z tego dwa w centrum Krakowa.

Zastanawiam się, jaki jest powód, że Polacy są tak bardzo #!$%@? kierowcami? Jadąc A4'ką, mijając ciężarówkę przy prawie 140 km/h, podjeżdża mi pod dupę zdezelowana BMW, podjeżdżając tak blisko, że jestem w stanie wieczorem widzieć ubytki w zębach kierowcy. I jedzie tak mi na dupie, aż w końcu mu nie zjadę, co z tego, że mijam inne auto, co z tego, że jadę już w limicie, musi mi się trzymać zderzaka, bo on musi już teraz mnie minąć.

Tak samo rzecz się ma, gdy chce minąć jednocześnie ciężarówkę i auto, które jest za nią. Nagle taki delikwent ostro zajeżdża mi drogę, gdy już jestem na lewym pasie przy mijaniu, bo sobie przypomniał, że jedzie za ciężarówką przez ostatnie 50 km, i też chce ją minąć. Walić to, że muszę hamować awaryjnie i że mogłoby się to skończyć tragicznie, jego patrzenie w lusterka nie obowiązuje. Pomijam już miganie długimi, jak za długo jedziesz lewym pasem, bo to już chyba tradycja się zrobiła w Polsce.

Następna kwestia, dlaczego ludzie mają jakieś #!$%@? źle wyregulowane ledowe światła, które oślepiają równie mocno, jakby długimi święcili..
Moim zdaniem, powinni jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy, #!$%@?ć takie kary, żeby ludzie gruz żarli, a nie dupę gruzem wozili, bo mogą jeszcze kogoś na tej drodze zabić..

Irlandczycy słabo jeżdżą, ale jeżdżąc po irlandzkich drogach, nie wkurzam się tak bardzo i nie mam ochoty wyciągać ludzi z auta, tak jak to ma miejsce w Polsce. No i przede wszystkim nie martwię się, że nie dojadę do celu, bo jakiś '#!$%@?' zjeb we mnie nie wjedzie, bo za wolno mijam sznur ciężarówek.

Zapraszam do dyskusji.

A i jeszcze jak ktoś mi napisze, że jeździ szybko, ale bezpiecznie, to mam nadzieję, że #!$%@? się na jakimś murze, jak te łebki co przez miasto #!$%@? ileś tam kilometrów na godzinę.

#polska #samochody #motoryzacja #irlandia #zalesie
  • 22
  • Odpowiedz
jaki jest powód, że Polacy są tak bardzo #!$%@? kierowcami?


@MrOmnibus: proste. Każdy ma każdemu coś do pokazania i udowodnienia. A ani jeden, ani drugi w większości przypadków nie ma wystarczających umiejętności, ani wyobraźni, żeby w ogóle poruszać się samochodem.
  • Odpowiedz
A i jeszcze jak ktoś mi napisze, że jeździ szybko, ale bezpiecznie, to mam nadzieję, że #!$%@? się na jakimś murze, jak te łebki co przez miasto #!$%@? ileś tam kilometrów na godzinę.

@MrOmnibus: W zasadzie tym tekstem określiłeś siebie samego jako miernotę drogową. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piszesz o zajeżdżaniu drogi, a potem o wszystko zrzucasz na prędkość. Bardzo logiczne xD

Powiem ci tylko, że ja jeżdże 160-180 i mnie nie zaskakują ludzie wyprzedzający tiry i prawie nie używam hamulca. To zagadka
cwlmod - >A i jeszcze jak ktoś mi napisze, że jeździ szybko, ale bezpiecznie, to mam ...

źródło: 63dbf5a41e615a1d0ebc51952a0040ae426e4e0b40b30f38dae6775a79c3bb81

Pobierz
  • Odpowiedz
@cwlmod: typie, weź się nie kompromituj, już się kiedyś pochwaliłeś jaki jesteś mistrz kierownicy przy 50km/h, twój czas reakcji można do dzisiaj oglądać na YT. Przy 200km/h tym bardziej stanowisz zagrożenie dla siebie i przede wszystkim innych.
  • Odpowiedz
  • 0
@BigDaddyy: masz rację, wymyśliłem sobie to, tylko by #!$%@?ć ćwierćinteligentów pokroju @cwlmod.
Zwłaszcza że powyższy gagatek właśnie udowodnił mój punkt, pisząc, że #!$%@? 'szybko, ale bezpiecznie', dodatkowo ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, co też pasuje do grupy ludzi, których miałem przyjemność spotkać na drodze.

Za każdym razem jak przylatuje do Polski, spotykają mnie takie sytuacje na drodze, znajomi, którzy latają do Polski, również podzielają podobne doświadczenia. Może być tak, że dla Polaków w Polsce takie sytuacje nie robią wrażenia i nie zwracają na nie uwagi, bo są dla nich na przykład codziennością?

Cenię sobie jazdę dynamiczną, ale wciąż liczę się z bezpieczeństwem swoim, pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego takie sytuacje na drodze, gdzie często kiepskie warunki jazdy mogą mieć duży negatywny wpływ na jazdę, tylko wyszczególniają takich pół mózgów, którzy myślą,
  • Odpowiedz
@MrOmnibus: Aha czyli zgadłem. Po prostu jesteś miernotą drogową, która nie potrafi jeździć i piekli się na lepszych kierowców od siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już widzę jak ci tyłek pęka jak widzisz pękające 200km/h na gifie xD
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: dokładnie jest tak, jak piszesz. Podaj jeszcze numery rejestracyjne i trasy, które pokonujesz mordeczko ((oo)) podeślij też jeszcze jakieś fajne video albo gify jak (bezpiecznie) #!$%@?.

Kompensujesz sobie jakieś braki szybką jazdą?¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@MrOmnibus: Nie. Po prostu sobie jade bez wiekszego wyniku a ty sie pieklisz że coś co dla mnie jest normą, dla ciebie jest życiem na krawędzi xD

Jak ci się podoba mój gif? Bezpiecznie czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrOmnibus: Ale to ty jesteś tym, cytuję

Bycie zjebem nie jest powodem do dumy, to, że #!$%@? i wymuszasz na innych uczestnikach ruchu drogowego

Bo ja nic takiego nie robię.

Jesteś po prostu przegrywem, które nie potrafi prowadzić auta i masz pretensje do lepszych od siebie, że potrafią. A to że trafiasz na innych zjebów i w swojej chorej psychice nazywasz też tak lepszych od siebie kierowców to już nie jest moja
  • Odpowiedz
  • 0
Uhuhu czyżbyś zgłosił mój wcześniejszy post? Ależ Ty musisz mieć mocna psyche..

Widzę, że anus zapiekł i mój tekst idealnie trafił w punkt, że próbujesz sobie wmówić, że jazda jak kretyn, który stwarza zagrożenie na drodze, jest lepszy od ludzi jeżdżących normalnie, bądź przestrzegających przepisów.

Mistrz kierownicy do pierwszego muru, obyś nie skończył, jak ten zjeb, co zabił rodzinę na autostradzie, albo inny pół mózg, który zatrzymał się na murze.

Wolę być
  • Odpowiedz
@MrOmnibus: jeżdżę obecnie po Niemczech i po powrocie do PL mam zawrót głowy jak to wszystko #!$%@?. Zwłaszcza w miastach w Polsce jest dramat, porównując to u Nas jest bantustan.
  • Odpowiedz
@MrOmnibus: xD o kurde, myślałem, że już wszystko na wykopie widziałem, ale to że ktoś mi nie wierzy, że jeżdżę szybko to się nie spodziewałem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz