Wpis z mikrobloga

W poniedzialek 20 listopada o godzinie 13:05 kupilem poprzez strone internetowa oprawki do okularow za kwote X (promocja w black friday). Wybrałem opcję tradycyjnego przelewu.

Dzisiaj po pracy chciałem dokonać wpłaty, ale dostalem email, iz zamowienie zostalo anulowane, gdyz zrezygnowalem z zakupu (wybrales, ale zrezygnowales z platnosci przelew zwykly na kwote X). Nie zrezygnowalem, oplate mialem dokonac dzisiaj.

Aktualnie oprawki sa na stronie w kwocie 1.8X.

Nie minely jeszcze 72h od zakupu. W ich regulaminie nie widze nic o terminie zaplaty w przypadku przelewu tradycyjnego.

Moga tak zrobic? Czy wyslac teraz przelew w kwocie X (po promocji) i domagac sie realizacji zamowienia? Cena nie jest mala i jestem troche zaskoczony postawa tego salonu. W internecie nie moge znalezc informacji, iz nalezy zaplacic maksymalnie do 72h za towar przelewm tradycyjnym.

#prawo #zakupyonline
  • 8
11. Klient składa zamówienie w Sklepie poprzez wypełnienie formularza zamówienia. W celu złożenia zamówienia Klient zobowiązany jest dokonać:

wyboru zamawianych towarów lub usług,
wyboru sposobu dostawy, spośród dostępnych oraz adresu dostawy i adresu, na jaki ma być wystawiona faktura,
wyboru sposobu płatności spośród dostępnych w Sklepie.

12. Informacje o towarach stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego. Klient, przesyłając do Sklepu zamówienie, składa ofertę zawarcia umowy sprzedaży zamawianych
@PizzaZpodwojnaMozzarella ja bym zadzwonil do sklepu i dowiedzial sie co poszlo nie tak, moga miec automat ustawiony ze jak brak wplaty przez 72h to auto anulacja, zdarzaja sie ataki botami ze robia zakupy z przelewem zwyklym i nigdy nie zamykaja tej transakcji.
@cybulion: dzieki za odpowiedz, nie minelo jeszcze 72h. Oplacilem juz zamowienie i umowilem sie jutro do prawnika.

Co ciekawe dzisiaj godzine przed moja zaplata te oprawki mozna bylo kupic na stronie w cenie 1.8x i byly dostepne.

Jak puscilem z 30 minut temu przelew natychmiastowy i oplacilem zamowienie to oprawki magicznym sposobem przestaly byc dostepna na stronie. A przeciez moje zamowienie anulowali dzisiaj przed 11:00
@PizzaZpodwojnaMozzarella z jednej strony - przez wiele lat wkurzali mnie ludzie kupujacy online i nie placacy od buta jak czlowiek, z drugiej strony zycze dobrej zabawy bo teraz to zamroziles hajs, wydasz na prawnika a znajac polskie sady osiagniesz rowne nic.
@PizzaZpodwojnaMozzarella: Jak dla mnie bez szans powodzenia. Regulamin jest dobrze skonstruowany. Oznacza to, że sam zakup nie powoduje zawarcia umowy sprzedaży, a dopiero potwierdzenie przyjęcia do realizacji. To pozwala uniknąć wojny z klientami w przypadku tzw. błędów cenowych.