Wpis z mikrobloga

#dzieci #pilkanozna #sport #mecz - dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Woleli byście zapisać swojego młodego (5 lvl) do lokalnego klubu piłkarskiego (4/5 liga) czy wozić go godzinę w jedną stronę do miasta wojewódzkiego do Akademii ? Czy w tym wieku ma to wgl sens ? Nigdy nie byłem trenerem, ani też nie interesowałem się szkoleniem młodzieży. Jedyne skojarzenia jakie mam to że mój trener ze szkoły zawsze wybierał do reprezentacji największych koni żeby wygrać gownoturniej powiatowy, dlatego obawiam się że w takich małych klubach może być podobna mentalność.
  • 5
@DorodnyTucznik: Jeśli ma sobie po prostu pykać to do siebie. Jeśli chcesz by się lepiej rozwijał i miał szansę (niewielką ale zawsze) zaistnieć to zdecydowanie akademia. Jest wielka przepaść jeśli chodzi o szkolenie w klubach, nazwijmy to pół-amatorskich, a profesjonalnych akademiach.
@DorodnyTucznik: Może najpierw zapytaj się go czy to mu się podoba? a później pogadaj z kimś kto się trochę zna. Znajomy trener takich szczawików mówił, że wiele rodziców ma zapędy żeby zrobić ze swoich dzieci Ronalda czy Messiego, a większości to te dzieci to beztalencia, co nawet nie nadają się żeby stać na bramce. Rodzice płacą i wymagają, a dziecko się męczy.
awsze wybierał do reprezentacji największych koni żeby wygrać gownoturniej powiatowy


@DorodnyTucznik: ale to tak jest na kazdym poziomie w pilce ze zawodnikowi slabszemu fizycznie jest sie ciezko przebic. Wlasnie dlatego polska jest taka #!$%@? w noge bo te wszystkie dzieciaki co umieja myslec i kręcić się z piłką odpuszczają po kontuzji albo trener mówi im że są za niscy czy za słabi do gry