Wpis z mikrobloga

Wstyd mi za przewoźników blokujących dla ruchu ciężarowego polsko-ukraińską granicę, która w tej chwili jest miejscem o znaczeniu strategicznym. A to, że niektórzy przewoźnicy wraz posłem Braunem próbowali zablokować konwoje po kilkadziesiąt tirów przemieszczające się przez granicę pod eskortą policji (dzięki odgórnej, politycznej decyzji obecnej władzy), to zakrawa wręcz na działania hybrydowe wymierzone przeciw Ukrainie i polsko-ukraińskim relacjom.

#ukraina #polska #rosja #zycietruckera #bekaztransa #transport #gospodarka #protest #granica #konfederacja #braun
  • 27
@mpetrumnigrum: Nieprawda


@Adamfabiarz: oczywiście że prawda. Do niedawna myślałem że my mamy wiele że sobą wspólnego, ale sami Ukraińcy pokazali że mentalnie jesteśmy gdzie indziej i to bardzo.
Wiesz że jako jeden z pierwszych krajów pomagaliśmy militarnie Ukrainie JAKO JEDYNI NA ŚWIECIE na taką skalę przyjęliśmy do siebie ludzi uciekających przed wojną i co najważniejsze, zapewniliśmy im dach nad głową i to często we własnych domach. Także w moim domu
Nie zgodzę się z tą opinią. A narodowości - Polacy, Ukraińcy, pisze się z wielkiej litery.


@Adamfabiarz: możesz się nie zgodzić ale prawdy nie zmienisz. Byli tacy co nie zgadzali się na straszenie wojną rosji z ukrainą. Notabene sami ukraińcy mówią że część ich rodaków jest roszczeniowa.
Przy okazji z którym dokładnie moim zdaniem się nie zgadzasz?
- Zełeński jest nadal miły względem Polski

- Ukraińcy są bardzo wdzięczni Polsce

- są prowadzone ekshumacje na Wołyniu


@Adamfabiarz:
Pierwszy z brzegu.
https://www.rp.pl/publicystyka/art39214221-relacje-ukraina-polska-trzy-bledy-ktore-popelnil-wolodymyr-zelenski

No spotkałem też osoby roszczeniowe z Ukrainy. Że im coś nie pasuje i protestują.
Ale oczywiście nie nagrywałem tych ludzi, dlatego jako przykład podaje ten filmik gdy Ukrainka sama narzeka na rodaków mieszkających w Polsce.
https://youtu.be/EiyPHFTmJk8?si=Y-VvEjC14dc6wSkv

Co do ekshumacji niby we wrześniu została wydana zgoda ale czy