Wpis z mikrobloga

chcialbym ulepszyc swojego pc tylko nie wiem od czego zaczac, aktualnie gram spokojnie w gry typu lol, cs, valorant itd
co moglbym zmienic w moim setupie dla lepszego dzialania? moge zmienic sama karte graficzna? #komputery #pcmasterrace #pc
ASRock H310M-HDV
Intel Core i5-9400F
GIGABYTE GTX 1660 OC 6G
G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
  • 8
  • 0
@emilio-cosso: @beer_man teoretycznie tak ale moze niedlugo odpale jakies bardziej wymagajace gierki i chcialbym zeby chodzilo mi na wysokich w tych 120 fpsach, aktualnie mam wrazenie ze raz na jakis czas moj komp dostaje wylewu i freezuje gierke na chwile
Z kompami trochę jest tak, że wymiana podzespołów często ciągnie za sobą resztę. Jak zmienisz procka czy kartę, to się okaże, że trzeba zasilacz mocniejszy, albo płytę główną wymienić itp.itd. Kumpel tak sobie upgradeowal kartę do rtxa, że skończyło się na wymianie obudowy, dodaniu ramu, zmianie procka xd
Poszperalbym w necie co jest kompatybilne z Twoją płytą i podobnie jak już ktoś wspominał, wrzucić sobie szybki dysk ssd, jak Ci płyta pozawala,
@SZVCH: tutaj to mozesz co najwyżej ssd włożyć. wszystko do wymiany. ewentualnie mógłbyś wrzucić kartę graficzna pod warunkiem ze faktycznie zrobisz upgrade, a nie tak jak 90% społeczności "nooo teraz wezmę to i będę dokupywał inne podzespoły" - po czym kończy się na tym jednym xD