Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #ksiazki #ksiazka #audiobook #niepopularnaopinia

Ciężko się krytykuje bestseller New York Timesa który cieszy się dość powszechnym uznaniem, ale... No ktoś musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście przeczytałem z powodu nadciągającej ekranizacji (8 grudnia, Netflix) i po zapoznaniu się z materiałem źródłowym już się jej boję. Nie mam pojęcia jak musieli stawać na głowie scenarzyści żeby cokolwiek z tego ulepić. Ale do rzeczy czyli co nie gra.
Otóż bohaterowie to, z wyjątkiem jednej osoby, kompletni kretyni a narracja jest nie tylko niemożebnie powolna ale i wali offtopami na potęgę. Skutek jest taki że w połowie powieści nie wiemy nic, nie rozumiemy nic, za to bohaterom opowieści już życzymy jak najgorzej. Po ukończeniu tytułu jest jeszcze gorzej: praktycznie każde kluczowe dla opowieści pytanie pozostaje bowiem bez odpowiedzi a rzutem na taśmę dowiadujemy się ponadto że ów jedyny ogarnięty bohater to też tak nie do końca xD A więc reasumując:

Plusy:
- krótka
- ciekawy zamysł na temat

Minusy:
- trudno kogokolwiek polubić
- TONA offtopów o absolutnie zerowym znaczeniu dla fabuły
- otwarte, nic nie wnoszące i nic nie wyjaśniające zakończenie

Daję temu gunwu 3/10 i już dzisiaj biję brawo Netflixowi za wpakowanie się na tę minę xD Jak dobrze pójdzie to będzie +/-30% na Rottenie lol
Pobierz purrminator - #czytajzwykopem #ksiazki #ksiazka #audiobook #niepopularnaopinia

Ciężk...
źródło: 81G2qw2QcJL._AC_UF1000,1000_QL80_
  • 2