Wpis z mikrobloga

@garibaldi1870: akurat na ścisłych 2. Stopnia te staty są zaniżone. Połowa (20-30 osób) idzie na doktorat i przez pierwszy rok, zanim złapią jakiś grant żyją na stypendium doktorskim, wynoszącym 2200 cebulionów.
  • Odpowiedz
@garibaldi1870: Pójśc na chemię ogólną to jak zaraz strzelić sobie w kolano. Nawet do labów w pierwszej kolejności biorą po TCh i Inż.Ch. a nie po chemii ogólno akademickiej. Zarobki po tych kierunkach są o ok. 1-2k wyższe na start, łatwiej o praktyki i często można się załapać do dużych korpo gdzie są dosyć przyjemne warunki. Z praktykami też nie ma problemu jak ktoś wcześniej poszuka.
  • Odpowiedz
@garibaldi1870: do tego patrząc na kierunki na PW gdzie zarobki są najniższe, to jeśli ktoś wybrał na 2 stopień chemię, to powinien wziąć rozbieg i skierować się na ścianę XD. Ja wiem że każdy myśli że mu się należy 15k na rękę za prześlizgnięcie się przez studia, a potem płacz że czemu tak mało, a do pracy w labie przychodzi ktoś kto nie umie chromatografu cieczowego obsłużyć nawet na podstawowym poziomie.
  • Odpowiedz
@garibaldi1870: Na polibudzie to warto iść prawie we wszystko ( oprócz no przypadków jak ta chemia XD). Inż. chemiczna, technologia chemiczna, biotechnologia to są kierunki które z doświadczenia wiem że są bardzo lukratywne. Po prostu na studiach nie można zbijać bąków, tylko trochę pracy czasem włożyć i mieć chociaż ogólny plan. Każdy kogo znam i kto tak robił to nie skończył najgorzej. Płace szybko dobijają w dobrych firmach do 10k nawet,
  • Odpowiedz
@garibaldi1870: Nie zagadzam się absolutnie, nie licząc inżynierii środowiska, ale uważam że to kierunek średni. Myslę jednak że warto wspomnieć że w mojej okolicy jest zaklad produkcji leków Polpharma oraz jej laboratoria, destylarnia sobieski, oraz producent podłoży biologicznych. Stąd może wynikać że tak jak pisałem większość osób nie skończyła źle bo poszła właśnie do tych przedsiębiorstw, gdzie jak najbardziej się tyle zarabia. Oprócz tego są stocznie, w których jest zapotrzebowanie na
  • Odpowiedz
@garibaldi1870: No teraz to głupoty gadasz. Oprócz kontroli produkcji jest również konsulting inżynieryjny, opracowywanie nowych metod analitycznych, audytowanie, no kurde od wyboru do koloru, co tam chcesz to znajdziesz. Chyba że chcesz wierzyć że nic to się nie da, w pl do dupy i tylko programista 15k, ale to już twoja wola.
  • Odpowiedz
@garibaldi1870: Widzisz, a to o czym ja mówię to nie było szukanie ofert, tak takich ludzi w tej branży się nie szuka. To o czym mówię to osoby które poszły na praktyki tam, zostały przepuszczone przez wszystkie działy, zdecydowały co im się podoba i najczęściej zostały w tym miejscu do końca wakacji i podpisały umowy, bardzo często w ramach programów idywidualnych podjęły studia magisterskie jednocześnie pracując. Jedna z takich osób została
  • Odpowiedz