Wpis z mikrobloga

Dostałem draft umowy na okres próbny (3 miesiące, umowa zlecenie, stawka 28/h brutto) na Junior Java deva (mam pół roku expa). Przeczytałem i znalazłem takie kwiatki:
- w jednym podpunkcie, zgodnie z ofertą jest mowa o pracy zdalnej a już w kolejnym, że mam obowiązek stawić się na żądanie pracodawcy w każdym wyznaczonym przez niego biurze
-zakaz konkurencji przez pół roku po rozwiązaniu umowy
-100 000 zł kary za każdorazowe złamanie zakazu konkurencji
-potrącenie z wypłaty za niedowiezienie taska w wyznaczonym terminie
-wymóg zapewnienia przeze mnie szyfrowania na firmowym sprzęcie co najmniej zgodnego z Advanced
Encryption Standard (AES)

Brzmi dla mnie jak jakiś absurd. Co sądzicie?
#programowanie #programista15k #pracait #java
  • 19
@Nofenak

punkt pierwszy normalny

zakaz konkurencji i kara to jakiś żart i chyba nie byliby w stanie czegoś takiego wyegzekwować

kara za niedowiezienie taska to myślałem, że bait, ale cóż, taki rynek juniorski widocznie

szyfrowanie to bitlockera włączysz i elo
@Nofenak: nie podpisuj tego januszexa :) staż ma Cię nauczyć pracy a nie grozić, że jak coś źle zrobisz albo się nie wyrobisz to jeszcze będziesz im kary płacił
I nie daj się zrobić w bambuko, że powiedzą Ci, że tego nie egzekwują i to tylko tak jest wpisane... jakby nie egzekwowali i nie wymyślali dziwnych rzeczy to by tego nie było.

Z zakazem konkurencji to też jest temat rzeka... już
@Nofenak jezeli to uop, to zakaz konkurencji obowiazuje tylko jezeli ci przez te pol roku beda za to placic. W innym wypadku ograniczaja twoje prawa (nie mozesz pracowac gdzie chcesz) i mogs sie cmoknac w pompke ;p

Jak to b2b to juz bardziej slisko moze byc :)
@Nofenak: Potrącenie negocjuj, bo jak ci potrącą to ty bedziesz musiał to egzekwować. Powiem Ci, że to nie jest odpowiedzialność tylko programisty, wystarczy że jest bałagan, klient-d*bil, wymagania z księżyca i już nie dowozisz.

Reszty się nie bój. Po prostu te tekściki nie mają większego znaczenia. Zapoznaj się z prawem, a właściwie z jego praktyczną egzekucją, rozprawami w cywilu itd. Już pomijam, że masz pewnie przesłanki do uop, ale nie o
praca będzie polegać głównie na usuwaniu bugów


@Nofenak: Nie spodziewałbym się kodu, który da się ot tak poprawić, bo te bugi są pewnie efektem tej samej klauzuli o dostarczaniu na czas. To wygląda jakby tym projektem zarządzał ktoś nie mający pojęcia o programowaniu.