Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanko techniczne o strony internetowe.
Czy jest możliwość koegzystencji dwóch technologii na jednej domenie? Np na xyz.pl mam cms wordpress a w pod adresem xyz.pl/sklep/ ładował sie panel zakupowy intradus. Czy jest to technicznie możliwe?
#programowanie #informatyka #wordpress
  • 11
@Cachorro: tak. Pamiętaj tylko, że adres url jednej domeny będzie wskazywał na jeden adres IP, więc któryś z komponentów musi robić to przekierowanie. Najlepiej postawić coś trzeciego np. nginx -> wordpress i ngins -> sklep. Inna opcja to ogarnąć to jakoś w wordpressie: redirect do innego adresu (czyli sklep ma inną domenę) będzie bardzo prosty https://webdesign.tutsplus.com/how-to-redirect-a-page-or-url-in-wordpress--cms-35373t . Zrobienie tego tak, żeby adres pozostał ten same jest pewnie trudniejsze przy użyciu samego
via Wykop
  • 1
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: @Saly Panowie, ale Intradus to nie jest wtyczka WP tylko platforma zakupowa SAAS dla b2b. Intradus ma bardzo dobrą integracje z Erp ale maskrycznie słabe możliwości optymalizacji seo. Obecnie platforma jest na innej domenia i wizytówka jest na innej domenie a to utrudnia pozycjonowanie. Chciałem to skonsolidować i pod domeną mieć WP a w katalogu /sklep/ żeby sie ładowała usługa saas tylko nie wiem czy to technicznie możliwe.
via Wykop
  • 0
@testinkow: tylko jak to zrobić by platforma wyświetlała się pod xyz.pl/sklep?
Samo stworzenie folderu i wrzucenie tam plików platformy tego nie uczyni
@pycc: jest techniczne możliwe, problemem są twoje umiejętności oraz znalezienie najprostrzeszego rozwiązania.

a w katalogu /sklep/ wrzucasz Intradusa.


@testinkow: zarówno wizytówka jak i sklep muszą być hostowane przez proces backendowy. Wrzucenie jednego katalogu do drugiego tego nie załatwi
@Saly: Moim zdaniem, to nie będzie sobie przeszkadzało, bo przecież to drugie znajduje się w katalogu "sklep", więc mają różne linki (można tylko zablokować w .htaccess dla wordpress dostęp do katalogu "sklep", bo by dynamiczne linki nie działały). Kod z reguły nie przejmuje się tym, jaki jest IP serwera.
zarówno wizytówka jak i sklep muszą być hostowane przez proces backendowy. Wrzucenie jednego katalogu do drugiego tego nie załatwi


@Saly: Może na hostingach, z których korzystam, cały proces obsługuje jakoś panel albo mają to jakoś inaczej ograne, ale zawsze taki sposób działał. Stawiałem WP na domenie xyz.pl, tworzyłem w publicu katalog /sklep, tam wrzucałem inną aplikację i wszystko śmiga.