Wpis z mikrobloga

#polska ##!$%@? #zarabianie #pieniadze #zycie #przegryw #doroslosc
Mam po prostu potrzebe i ochote wyrzucic z siebie pare rzeczy XD a zeby sie tak nie mieszalo to w spoilerach sa podzielone

Na wstepie, zanim ktos zacznie pisac to zarabiaj wiecej, mozesz inna prace to tamto sramto. #!$%@?, nie kazdy jest jednym na milion 20-latków, którzy osiagneli juz zajebisty sukces i maja od #!$%@? szmalu wchodzac w doroslosc, ani tez nie wszedzie cie przyjma XD ja osoboscie szukalem 2 miesiace roboty, zanim zaczalem prace jako monter konstrukcji szklanych, a dokladniej pomocnik montera.





  • 58
  • Odpowiedz
@kestar No generalnie tak to wygląda jak zarabiasz najniższą krajową. Łączysz koniec z końcem i musisz się z tym pogodzić, albo znaleźć jakieś zainteresowanie i budować coś w tym kierunku jeśli nie masz papierów na konkretną branże.

Brzmisz jakbyś się obudził wczoraj. Od dawna wiadomo, że będzie coraz drożej i trzeba się na to przygotować a nie budzić się z ręką w nocniku. Inflacja #!$%@? wszędzie od czasów covida więc to już
  • Odpowiedz
@kestar: Albo jedziesz za granicę, pracujesz 300h miesięcznie i odkładasz do skarpety po 15k zł i jak się przemęczysz to masz kasę na rozwój w konkretną dziedzinę żeby nie żyć jak śmieć. Ale tak, jeśli chcesz się zatrzymać na najniższej to generalnie jesteś niewolnik
  • Odpowiedz
  • 1
@Sh3rI0ck: No i powinno być tak, że ta minimalna to jest MINIMUM żeby się utrzymać, a nie że nie da sie, lub idzie ledwo. Bo w moim przypadku na ten moment jeszcze mocny luz, ale potem? Jak jeszcze gorzej pewnie bedzie?

Dlatego nie popelniajcie jak ja bledu, idzcie na umowe zlecenie nie prace jesli wam zalezy na kasie wylacznie (bo wiadomo, emertura naliczana, l4 wolne urlopy to tamto itp. wiec wolalem
  • Odpowiedz
  • 0
@Sh3rI0ck: Nie obudziłem sie wczoraj, patrzac na otaczajacy swiat to juz skumalem duzo wczesniej, ale dzisiaj w tym momencie wyjatkowo mialem ochote to napisac i wyrzucic i tyle, tak po prostu a moze ktos bedzie chcial sie wlaczyc w temat tego gowna
  • Odpowiedz
@kestar Podziękuj poprzedniemu rządowi, że tak to wygląda. Jakby tak było jak mówisz to każdy by żył w dostatku ale realia nie są takie, musisz się z tym pogodzić albo walczyć z wiatrakami
  • Odpowiedz
  • 36
@kestar: to jest nie do pomyślenia w krajach takich jak Niemcy albo UK żeby nie dać się utrzymać za minimalną tylko se spokojnie żyjesz, i nie daj sobie wmówić że każdy na wykopie zarabia 15k bo mnóstwo ludzi zarabia minimalną, jeszcze jakoś dają radę w parze, a samemu jest ciężko, jeszcze będąc chłopakiem jest ciężej bo społeczeństwo bardziej kręci nosem na mieszkanie z rodzicami niż w przypadku dziewczyny, jeszcze se wyobraź
  • Odpowiedz
  • 0
@KoninaBeZiomeczka: Wiesz nie mowie tylko o sobie, ale tez o ludziach, którzy badz co badz stawia duza czesc i to nie ze swojej "woli" wiadomo kazdy chce jak najwiecej zarabiac, a przy tym lubic prace. Zobacz, ze ludzi po studiach coraz czesciej nie biora do danych kierunkow na jakie poszli, po kursach nie koniecznie znajdziesz prace jest w #!$%@? duzo czynnikow które ludzi hamują.

@KoninaBeZiomeczka @Sh3rI0ck Oczywiste jest przy tym to,
  • Odpowiedz
  • 14
odkładasz do skarpety po 15k zł i jak się przemęczysz to masz kasę na rozwój w konkretną dziedzinę żeby nie żyć jak śmieć


@KoninaBeZiomeczka: tylko żeby to było na mieszkanie albo rzeczywiście jakąś edukację w dochodowej dziedzinie bo wielu se myśli "zarobię se, a w polsce założę za to firmę" zapominając że większość firm upada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kestar Bo są w strefie euro od wielu lat a euro jest stabilne. Ja również przypomnę, jeśli nie masz kwalifikacji to ciężko znaleźć pracę taka w której byś się czuł dobrze. Co ma wspólnego biol chem i fotografia ze sprzedażą? Masz zerowe doświadczenie w tym. Skoro to skończyłeś to nie wiem, szukaj pracy w aptece, studiu fotografii o ile masz czymś poparte portfolio.
Jak dla mnie trochę #!$%@?, bo jakbyś chciał i
  • Odpowiedz
  • 0
@xiv7:

w całkiem ok mieście wojewódzkim gdzie i tak nie jest najgorzej z pracą

Nie mieszkam dokladnie w Bydgoszczy, a 15 km od niej. Praca moze i tam jest, ale co mi po tym jak kazda na rano wczesnie a pks spoznione #!$%@? dzieciakami i tyle z tego zeby dojechac chyba ze o 4 rano. Ale juz prace mam 4km od chaty wiec jest super.

nie daj sobie wmówić że każdy
  • Odpowiedz
@kestar: a myślisz że ci co mają dg przy takich inflacji mają lepiej? mają, ale na bani tyle że głowa mała i znowu też muszę powiedzieć że jestem niewolnikiem systemu, bo zatrudniam raptem 5 osób, aleeeeeeee jestem niewolnikiem i pracy i całego biurokratycznego systemu, owszem coś tam się zarabia, ale jak przychodzi opłacić (jak piszesz) lokal handlowy, leasingi na auta firmowe, spłacić jeden kredyt, kredyt obrotowy, raty, media, wszelkiego rodzaju prowizje
  • Odpowiedz
@kestar: Nie patrz na średnią, patrz na luki i je wykorzystuj. Zamist normalnego mieszkania wynajmij mikro kawalerkę i jesli to np: Poznań to masz wszystko z rachunkami do 1500zł miesięcznie. Nie stać cię? To bierzesz pokój. Żarcia nie kupuj normalnie tylko na przecenach. W Kaufland u mnie śledzie które chodza po 8zł wyrwiesz za 2zł. Kotlety w panierce które są za 14zł wyrwiesz za 3,6zł, a 20 jaj kupujesz na promocji
  • Odpowiedz
  • 0
@Sh3rI0ck:

wspólnego biol chem i fotografia ze sprzedażą? Masz zerowe doświadczenie w tym.

Nic nie musi mieć, żeby stwierdzić że skumam więcej niż karyna w zabce osiedlowej na kasie po skonczonej tylko i wylacznie podstawowce? I ze bardziej sie zaangazuje niz ona XD no dla mnie to osobiscie smieszne ze takich ludzi widuje, a potem jak sie prosilem stwierdzajac tylko fakt, ze co druga tam na kasie a szczegolnie w BDG
  • Odpowiedz
  • 0
@KoninaBeZiomeczka: Trzeba je gdzies chyba nabrac, a jak inaczej nabierzesz umiejetnosc prowadzenia firmy jak nie otwierajac takowej? Kursy moga sie przydac w teori owszem, ale to proba prowadzenia cie nauczy najbardziej.
  • Odpowiedz
  • 2
@KoninaBeZiomeczka: No super, tylko zapomnialem dodac w sumie ze rozrzutny tez jestem xD. Ale ogolnie srednio mi sie podoba pomysl zycia, ale zycia na prawowkach i pasztecie i to ze swojego wyboru. W mojej wypowiedzi glownie chodzi o to, ze chcialbym zeby kazdy za minimalna mogl wlasnie jesc normalny obiad i normalne sniadanie, oraz ubrac sie w normalne ciuchy (nie mowie o tommy, czy ck, tylko zwykle ot tak sieciowki)
  • Odpowiedz
@kestar: Jak masz fach w ręku/zawód/umiejętności i chcesz to skapitalizować to tak, warto działać. Ale jak masz 21 lat, porobiłeś rok kafelki w DE i chcesz wrócić do PL "na swoje" to radze to przemyśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kestar: a jeszcze co do samochodu mając limity finansowe to dobrze myślisz bo z doświadczenia - mieszkam w mieście i nigdy nie miałem prawka, zrobiłem prawko późno, w tym roku, ogarnąłem samochód bo miałem okazję za pół ceny i prawie go nie używam bo dojazd wszędzie komunikacją miejską kosztuje mnie 4zł i przemieszczanie jest błyskawiczne, a samochodem przy cenach paliwa kosztuje tyle co autobus + parking płatny kilkukrotnie drożej niż autobus
  • Odpowiedz
  • 0
@KoninaBeZiomeczka: Za granice mam opcje, nawet pare. Ale glownie trzyma mnie tutaj narzeczona a ona za bardzo nie chce, bo z kolei ja trzyma rodzina a ciezko sie rozstac jednak na dluzszy moment, choc to rozmyslam
  • Odpowiedz