Wpis z mikrobloga

Jak się żyje w #kalifornia lub okolice? Jest tu ktoś? Kocham USA, a szczególnie te rejony Hollywood, LA, Chatsworth, Panorama City. Wiadomo, życie drogie w opór, ale nie o to chodzi. USA mają ten niepowtarzalny klimat, który zawsze mnie jarał całkowicie. Ile bym dał żeby cofnąć się do 60s i sobie jeździć po Cali jakimś Cadillakiem.

Jestem ciekaw, czy faktycznie osoby, które tam się wyprowadziły nadal kochają Kalifornię, czy raczej zmienili zdanie i minusy przykryły plusy. (koszty życia, bezdomni, poziom bezpieczeństwa).

#usa #losangeles #california #stanyzjednoczone #hollywood #sanfrancisco
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neverwalkalone:
W 2022 byłem w celach turystycznych, a od stycznia 2023 mieszkam w Kalifornii. Miasto mieszczące się w hrabstwie LA. Koszty życia wysokie, co jest głownym powodem wzrostu liczby bezdomnych.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to w miejscu gdzie mieszkam jest wszystko w porządku. Bez problemu można wracać późno z knajpy itp.
W śródmieściu LA jest gorzej, Spore ilości bezdomnych i tam rzeczywiście po zmroku lepiej się nie zapuszczać, ale to akurat temat, który jest aktualny od jakichś 50 lat.

Co do klimatu Cali to ja jestem zachwycony! Zachody słońca, poranne mgły nad wzgórzami i zapach jaśminu przy pieszych wycieczkach w dolinie
  • Odpowiedz