Wpis z mikrobloga

Chciałbym wymienić grzejniki w nowym mieszkaniu na pionowe cieńsze. Te zamontowane przez dewelopera mają 3 płyty i są strasznie grube, przez co ciężko zasłonić je zasłoną. Niestety będąc na pomiarach ich nie zmierzyłem.

Ile watów powinny mieć w sumie dwa grzejniki, do takiego pomieszczenia 24m^2- salon z aneksem kuchennym?

Starczą dwa 830W w 70 stopniach, czy trzeba mocniejsze?

#remontujzwykopem #remont #mieszkaniedeweloperskie
wetorek2 - Chciałbym wymienić grzejniki w nowym mieszkaniu na pionowe cieńsze. Te zam...

źródło: 395584115_1364146064485942_4130042280875446659_n (1)

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wetorek2: przy zakupie nie dostales swiadectwa energetycznego?
Tam masz podane zapotrzebowanie w w/m2, mnozysz m2 pokoju razy podane w swiadectwie zapotrzebowanie i masz odpowiedz.
To 70w/m2 o ktorym pisalem dalyby Ci 2x830w / 24m2, wychodzi jakies 69w/m2 z groszami.
Jesli w swiadectwie masz podane mniejsze zapotrzebowanie to powinno wystarczyc.
  • Odpowiedz
@wetorek2 nie kupuj z marketów. Zazwyczaj są one lżejsze niż ich taki sam odpowiednik z hurtowni hydraulicznej. Jak kupisz większy to zwyczajnie szybciej nagrzejesz mieszkanie lub zrobisz to przy niższej temperaturze. My sami remontując dom wybraliśmy większą ilość o większej mocy i nie trzeba grzać tego na więcej jak 45 stopni.
A masz tu właśnie 3 płyty bo w innym przypadku musiałbyś mieć 3 grzejniki na całej ścianie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zarzutkkake: a jak się nazywa taka hurtowania hydrauliczna? Bo widzę tam grzejniki tych samych producentów
A jak jest ogrzewanie z MPEC, to chyba nie ma problemu odkręcić grzejnik na full
  • Odpowiedz
@wetorek2 skąd byś ogrzewania nie miał to i tak masz liczniki ciepła. A wg fizyki lepiej grzać większą powierzchnią w niższej temperaturze ale ja tam elektryk tylko i to marny.

Jeśli chodzi o nazwy hurtowni to podam w Elblągu bo nie wiem skąd jesteś: Komet, Armat.

Ja byłem na tyle jebnięty, że z wagą pojechałem na sklepy. I marketowe diamonda ważyły 10 - 15% mniej pomimo tych samych wymiarów i tych
  • Odpowiedz
Po co deweloper wstawił tam takie 2 grzejniki bydlaki


@wetorek2: u mnie było tak, że w projekcie były grzejniki X, a że deweloper na całej inwestycji miał do wyboru 3 modele to akurat wymagania z projektu spełniał jeden, 1,5X i taki wstawił. Oni nie kupuja osobno pod kazde mieszkanie tylko hurtem i wstawiaja byle co byle spelnic to minimum
  • Odpowiedz
  • 0
@marek22: będzie 70 stopni, MPEC Kraków
@ZielonaOdnowa udało mi się znaleźć na olx i ugadać się z gościem, co sprzedaje dwa akurat takie grzejniki pionowe z jednym rzędem, 1360W + 1130W za 1400 zł, to je wezmę
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany: dostałem projekt CO, Radson Integra 33 90V2, długość 52cm.
Wg strony producenta jest to 2 * 1650W.
Myślisz nadal żeby brać 2 * 900W, czy może mocniejsze?
  • Odpowiedz