Wpis z mikrobloga

@Tiab: jakie unikanie tematu? W pierwszym akapicie wyraźnie napisałem:

Tak w ogóle to niezmiernie mnie bawi ta wiara PISiorów i półdebila Glapińskiego w to, ze inflacja za chwilunie, lada moment sama spadnie do 2%.


Czy mamy 2%? Nie mamy. Czy minęła już "chwilunia, lada moment"? Tak.

A już nawet nie będę dodawał, że inflacja była sztucznie zaniżana - cud nad orlenem, wsteczne obniżki cen energii, dalej obowiązujące tarcze i inne takie
@haha123

inflacja już spadła do 2%? Mógłbyś proszę zarzucić jakimś linkiem?


Ale pisałeś, że "jak inflacja spadnie przy tych warunkach", nie określiłeś poziomu spadku.

Ryzykowny to był zakład, ale przegrałeś. Też czekam na streama (w kurtce Hugo Bossa).
@Krupier: słuchaj, jak masz problem z przeczytaniem i zrozumieniem jednej linijki tekstu pisanego to ciężko będzie nam się dogadać. Tutaj nie jest potrzebne żadne mędrkowanie czy filozofowanie - wystarczy przeczytać linijkę tekstu. A jak po pierwszym przeczytaniu nadal nie zrozumiesz, to przeczytaj kolejne 10 razy ;)
@haha123 ależ ja (i jak widać nie tylko ja) doskonale to rozumiem.

Ty źle ująłeś swoje słowa, regulaminy konkursów trzeba umieć pisać by później nie było takich wpadek. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Śmiało, odpisuj. Niech wpis wejdzie w gorące, zobaczymy co inni powiedzą na twoje fikołki. :>
@Krupier: jako autor dodam kontekst, którego cały czas się trzymam, a który cały czas jest ignorowany: CEL INFLACYJNY W POLSCE TO 2.5%!

Nie 10%, nie 6.6%, nie 5%. Wynosi 2.5%. Jak sukcesem można nazwać sytuację, w której cel inflacyjny jest przekroczony 2.64x

Inflacja wypala ludziom mózgi - jesteś tego świetnym dowodem. Z resztą takich dowodów jest więcej (w samym tym wątku). W załączniku porównanie aktualnego poziomu inflacji vs 25 ostatnich lat.
Pobierz haha123 - @Krupier: jako autor dodam kontekst, którego cały czas się trzymam, a który...
źródło: inflacja_perspektywa