Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że jesteś ostrym libkiem i lubisz bronić ogromne instytucje ale wyrok w sprawie już zapadł i rację ma sędzia a nie jakiś random z wykopu elo


@Cooldawg: NIe wiem czy jesem jakimkolwiek libkiem. Za to wiem ze nie lubie jak panstwo samo sobie przeczy. Nigdy nie patrze na to kogo jak to nazwales bronie. Trza "jechac" po policji, urzedach, nauczycielach, lekarzach, instytucjach to jade. Trza ich bronic to bronie.

Jesli
@Kaeso: bank Cię dotuje. Strach teraz jakąkolwiek umowę podpisać, bo wystarczy powiedzieć, że umowa miała kilka stron co czyni ją nieważna. Wynika z tego, że można odebrać dowolną maniane i potem anulować w sądzie
@grzypAtomowy
Bank mnie nie dotuje. Nie zarobił na mnie

"bo wystarczy powiedzieć, że umowa miała kilka stron co czyni ją nieważna. Wynika z tego, że można odebrać dowolną maniane i potem anulować w sądzie"

Jasne bo to właśnie tak działa....
@Kaeso: dostałeś 100k na jakies 15 lat bez odsetek. Czym to jest jak nie dotacją. Sam wyżej tak powiedziałeś, że umowa była trudna, nie zrozumiałeś ale podpisałeś, bo pan sprzedawca zachwalał jaki fajny produkt
Potrafisz zinterpretowc takie dwa proste fakty?


@gorzki99: Interpretacją tego zajęły się już setki (jak nie tysiące) sędziów, którzy zgodnie twierdzą, że absolutnie nie masz racji.

( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

W ktorym roku indeksacja zostala wpisana do rejestru klauzul abuzywnych?


@gorzki99: Że co? Do czego wpisana? xDDD

dostałeś 100k na jakies 15 lat bez odsetek. Czym to jest jak nie
@gorzki99: No, i idąc twoją logiką ziemia zaczęła się kręcić dopiero wtedy, gdy napisał o tym Kopernik (no bo skoro klauzula abuzywna została opisana w jakimś rejestrze informacyjnym w 2010 roku to dopiero wtedy stała się abuzywna, wcześniej nie była, co nie?) xD
@PiccoloGrande: No to idac Twoja logika:

Budujesz dom w 2010 z legalnych materialow. W 2020 te materialy sa uznane za nielegalne i od teraz nie mozna z nich budowac domu (bo zmienily sie normy jakis azbest czy cos w ten desen).

Musisz rozwalic dom i mieszkaj se pod mostem. To jest wlasnie dzialanie prawa wstecz. Pasuje CI?

To jak to jest? Wczesniej mogles z tych materialow zbudowac dom czy nie?
@gorzki99: Jeśli producent przez swoje zaniedbanie użył do produkcji tychże materiałów środków rakotwórczych i zataił to przed Tobą to masz pełne prawo żądać pełnego zadośuczynienia od tego producenta.

Tak samo tutaj banki przez swoje zaniedbanie (lub też złą intencję) żaszyły w umowach "szkodliwe" zapisy i teraz ponoszą tego konsekwencje.
Jeśli producent przez swoje zaniedbanie użył do produkcji tychże materiałów środków rakotwórczych i zataił to przed Tobą to masz pełne prawo żądać pełnego zadośuczynienia od tego producenta.


Tak samo tutaj banki przez swoje zaniedbanie (lub też złą intencję) żaszyły w umowach "szkodliwe" zapisy i teraz ponoszą tego konsekwencje.


@PiccoloGrande: Ale czegos nie zrozumiales. Wiec powtorze to moze tym razem sie uda:

Mamy rok 2010 (czy jakikolwiek inny - nieistotne). Prodcent produkuje
@gorzki99: W swojej historyjce pomijasz fakt, że producent bardzo dobrze wiedział, iż jego klient zachoruje na raka po 5 latach mieszkania w takim domu, lecz mimo to reklamował się hasłem "najzdrowsze materiały budowlane na świecie".

Tak samo banki bardzo dobrze wiedziały, co robiły i że robią coś złego.
@gorzki99 dla mnie to op moze se podpisac co chce… tak dlugo jak sam ponosi konsekencje. I sam je poniosl. Ty , rzad, ja mu w niczym nie pomagalismy, wiec na jakiego #!$%@? mu tak najezdzasZ? Mnie irytuje fakt czepiania sie frankowiczow, przeciez oni sami pomosza konsekwencje, nikt im nie pomaga, to co tu ma kogo bolec, wzieli se kredyt i potem splacali dwa razy wiecej, wsio. Zlotowkowicze wzieli kredyty i #!$%@?
@gorzki99
Serio idź do lekarza bo chyba masz gwoździa w głowie. Mam sprawdzać czy Chleb jednak w mące nie ma domieszki betonu, albo czy w boczku, który kupuje mam sprawdzać czy jest Sól drogowa czy spożywcza? Jeszcze jakby to była kwestia przeczytania na etykiecie. Ale etykieta twierdzi że wszystko jest okej. Czyli co moja wina że nie przebadałem tego w laboratorium? Banki doskonale wiedziały co robią i w takich przypadkach prawo musi
prawo musi działać wstecz bo niestety po prostu nie nadąża na coraz to nowymi kruczkami i łukami prawnymi (oszustwami)


@Darth13: Czekaj czekaj... czy ty wlasnie usparwiedliwiles nieudoli ktorzy tworza prawo (i biora za to niezle pieniadze)?

Dzialanie prawa wstecz jest ZAWSZE zlym dzialaniem. Przeczy wszystkiemu. Od logiki po przyzwoitosc.

Jak usprawiedliisz nastepne dzialanie prawa wstecz? Wprowdzamy podatek dla najbogatszych od 01.01.2024. Ale ma byc nadplacony od 2010. Bo to przeciez niehumanitarne
@gorzki99 idealnie przycięty pod kontekst fragment ( ͡º ͜ʖ͡º). W tym przypadku powinno działać wstecz. Nie bronie nieudolności urzędników, ale korpo mają całe działy do szukania takich luk. Przestań już bronić i zrównywać miliarderów/korporacje do pojedynczej osoby bo to nie ma najmniejszego sensu. Banki dobrze wiedziały co to za umowy i jaki szwindel robią. Wcześniej się to działo w innych krajach. Jak widać sądy również tak uważają.
ale korpo mają całe działy do szukania takich luk


@Darth13: Jasne i pelna zgoda. I cale 6 lat zajelo orlom od tworzenia prawa zeby zareagowac? I nie widzisz w tym niczego nadzwyczajnego? Wiesz dlaczego trwalo 6 lat? Bo nikt wczesniej nie zglosil - BO KORZYSTAL NA TYM. Wiesz jak sie to nazywa? HIPOKRYZJA.

W tym przypadku powinno działać wstecz.


I to jest wlasnie to czego nie zrozumiales. Wiec powtorze:
jaki bedzie
@gorzki99 a dziękuję i wzajemnie. Myślę że można te umowy porównać do sprzedaży samochodu z wada ukrytą, która potem też prawnie możesz wymagać zwrotu kasy lub naprawy. Od korpo trzeba więcej wymagać niż od pojedynczej osoby, bo inaczej będą bezkarni.. a nie czekaj już tak jest przez właśnie takie podejście ( ͡° ʖ̯ ͡°). Banki wcześniej udzielały takich kredytów w innych państwach i podobne były wyroki sądów.
Myślę że można te umowy porównać do sprzedaży samochodu z wada ukrytą,


@Darth13: Hmmm lubie dyskutowac z kims kto szuka rozwiazan. Ale znow musze sie niezgodzic :P

Jestem sprzedawca samochodu. O wadzie ukrytej nie mam pojecia bo wszystko dziala. Sprzedaje Ci samochod. I nagle wada wychodzi. Mam odpowiadac ja czy producent? Podobnie przy kredycie. Sprzedaje wszystko zodnie z prawem. Producent (tworca prawa) dopuscil wade. Dlaczego ja mam odpowiadac?

Od korpo trzeba
@gorzki99 tylko, że sprzedawca tego samochodu wiedział że auto ma wadę ukrytą. Myślisz że banki dobrodusznie dawały lepsze kredyty we frankach niż w złotówkach? Ba nawet specjalnie zaniżały zdolności dla kredytów gotówkowych. Dobrze wiedzieli co się będzie działo w niedalekiej przyszłości z frankiem.

A co do równości prawa to jeżeli osoba fizyczna i korporacja ma mieć takie same prawa i obowiązki, to niestety tylko będziemy sprzyjać monopolizacji rynku. Dla Pano Kasi z