Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie że mno kompot

Dzisiaj sąd w pierwszej instancji wydał wyrok anulujący ważność umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego.

Jeszcze prawie pewna apelacja i będę miał wolną księgę wieczystą
  • 112
  • Odpowiedz
Rozumiem Twój poglad, że każdy ma być równy prawnie ale takie podejście tylko sprzyja dużym graczom na rynku.


@Darth13: Ciesze sie ze rozumiesz moj poglad. Smuci mnie ze nie rozumiesz dlaczego tak ma byc. A staralem sie to wytlumaczyc. Postaram sie raz jeszcze wytlumaczyc dlaczego prawo ma byc takie samo dla wszystkich. I serio mnie nie interesuje ze duzi maj latwiej.

Nie odpowiedziales mi na pytanie kto, kiedy i na jakiesj
  • Odpowiedz
@gorzki99 teraz niestety jest dokładnie na odwrót i to głównie bogaci mają przywileje, szczególnie jak mogą lobbować i mają monopole. W tym co pisze nie chodzi mi o to, że jak ktoś jest bogaty i idzie do sądu to ma mieć gorzej niż ten biedny bo jak sądzi się osoba vs osoba to nie ma problemu. Ale osoba vs korpo to już się robi. Jak nie będzie faworyzowania (regulacji) to jedna osoba
  • Odpowiedz
Jak nie będzie faworyzowania (regulacji) to jedna osoba nigdy nie ma szans wygrać z firmą, a chyba tak być nie powinno?


@Darth13: No wlasnie imho powinno. Prawo rowne dla wszystkich. jasne ze firma ma prawnikow i moze na nich wydac wiecej kasy - czyli niby ma przewage. Ale jak prawo bedzie rowne dla wszystkich to to nic nie zmieni. Faworyzowanie jedych ma ten jeden feler ze faworyzowani sa ci ktorych aktualna
  • Odpowiedz
@gorzki99 ja też mam takie podejście, żeby nie ufać. Bronisz tak tej równości, a nie zauważasz że teraz prawnie faworyzowane są korpo? Od ulg podatkowych, poprzez luki prawne i lobbowanie polityków. Myślę że chociaż w takich sprawach powinni dostać więcej regulacji.
  • Odpowiedz
ja też mam takie podejście, żeby nie ufać. Bronisz tak tej równości, a nie zauważasz że teraz prawnie faworyzowane są korpo? Od ulg podatkowych, poprzez luki prawne i lobbowanie polityków. Myślę że chociaż w takich sprawach powinni dostać więcej regulacji.


@Darth13: Po pierwsze primo: NIe masz takiego podejscia - zaufales w "super oferte" banku. Nie rozumiales co podpisujesz a podpisales - zaufales bankowi.
Po drugie primo: zawsze bede bronil rownosci. Bo
  • Odpowiedz
@gorzki99 ja żadnej umowy nie podpisywałem. Prawo jest tak tworzone przez lobby korpo i ich faworyzuje. Wiec fajnie jakby tez czasami działało to w druga strone. A co do tych podatków to właśnie raczej nie płacą w setkach milionów, a może w milionach bo przecież trzeba opłacać koszty przekazania know-how, loga itd i mimo wysokiego przychodu to dochód mają znikomy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
ja żadnej umowy nie podpisywałem.


@Darth13: Wybacz Miras. Wypok znow cos popierdzielil. Wiec tak:
OP podpisal umowe ktorej nie rozumial i teraz sie cieszy ze sie z niej wylgal. Jak dla mnie do zenada.

Tak szczerze to guano mnie obchodza podatki firm. Nie jestem ich wlascicielem ani nawet udzialowcem.

Mnie obchodzi to zeby kazdy bralodpowiedzialnosc za swoje czyny. Bardzo fajny fikolek "ale korpo maja lepiej"
GOWNO mnie to obchodzi. Bierz odpowiedzialnosc
  • Odpowiedz
i dlatego się pluje że oni mają lepiej


@Darth13: A ja to mam we dupie. Interesuje sie soba a nie innymi. Dopoki mnie nit nie rucha = nie pryklada pistoletu do lba i aze cospodpisac to mam to dzies jak maja inni. Martwie sie o siebie. I odpowiadam zaswoje czyny.
  • Odpowiedz
@gorzki99 no ale właśnie to ruchają nas. Oni maksymalizują zyski, a my ponosimy społeczne straty. Patrz na przykładzie deweloperki. Stawiają osiedla w okolicach, które nie są przystosowane do ruchu jaki się wytworzy, bez infrastruktury i z dziurawymi polnymi drogami. Kasuja zyski, a my potem z podatków tworzymy infrastrukturę i ponosimy spolencze straty przez korki i frustrację przez nie wytworzone. Albo inne duże korpo, ściągają tutaj jak najtańszych imigrantów, z krajów gdzie kultura
  • Odpowiedz
@Darth13: Czlowieku jak to ruchaja nas?
Jak Cie wyruchali?

Brzmisz jak ZAIKS i rzad - stracilismy miliardy bo ludzie piraca. GOWNO PRWAWDA. #!$%@? ZESCIE STRACILI. Po prostu zescie nie zarobili.

Mirs zacznij dbac o siebie i przestm patrzec na kogos - duzo lepiej natym wyjdziesz. Protip za free - uczciwa cena.
  • Odpowiedz
@gorzki99:Normalnie, przez to jak np są zakorkowane nasze miasta, przez wolną developerkę. Albo przez to, że #!$%@?ą zyski za granicę, a zanieczyszczają u nas środowisko.

GOWNO PRWAWDA. #!$%@? ZESCIE STRACILI. Po prostu zescie nie zarobili.

Dokładnie tak jest teraz z bankami i frankowiczami
  • Odpowiedz