Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie że mno kompot

Dzisiaj sąd w pierwszej instancji wydał wyrok anulujący ważność umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego.

Jeszcze prawie pewna apelacja i będę miał wolną księgę wieczystą
  • 112
  • Odpowiedz
@Sat222: oczywiście klauzule były niedozwolene dopiero jak trzeba było płacić więcej, jakby plan wypalił i byłoby 100k mniej do oddania to wtedy byliby „zaradni” ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@gorzki99 no ale sęk w tym że banki mają projekcie i pojawiło się wiele nowych milionerów. Najpierw zarobiły banki na tym, że ogoliły klientów, a potem prezesi i inny high management dostał odpowiednie bonusy. Pracuję w bankowości i doskonale wiem, że banki posiadają projekcie na wiele lat. Plus z tych mniej legalnych rzeczy to posiadają potężne lobby i insider info. Nie odniosłeś się do tematu jedzenia i kreatyny bo obala Twój
  • Odpowiedz
@gorzki99 i ogólnie to ja się zgadzam z Twoim podejściem, że trzeba myśleć i dbać o siebie ale to nie znaczy że powinniśmy przyzwalać na oszustwa i tym podobne akcje
  • Odpowiedz
  • 0
: na czym w ogóle to wszystko polegało, w sensie co za pieniądze oni ci oddają? Tak jak krowie na rowie poproszę xD

Musisz tyle ile wziąłeś + odsetki po kursie z dnia brania kredytu, czy tylko tyle ile wziąłeś?


@Limonene:
zgodnie z wyrokiem sadu ja musze oodac bankowi cały kredyt ktory dostałem, a bank rozlicza sobie ile juz mu splacilem i rozlicza kred
  • Odpowiedz
  • 0
@grzypAtomowy:
"powini pozwolić rynkowi oczyścić się z typowych dawców kapitału a nie jeszcze was dotowac. Jeśli podpisujesz umowę, że bank cię wyrucha to idziesz po wazelinę zamiast płakać po sadach"
a gdzie ktos mnie zadotował?
  • Odpowiedz
zgodnie z wyrokiem sadu ja musze oodac bankowi cały kredyt ktory dostałem, a bank rozlicza sobie ile juz mu splacilem i rozlicza kred

@Kaeso: czyli splacasz bez odsetek, w złotówkach po kursie 1.9?
  • Odpowiedz
  • 1
@Limonene: no nie.

ja dostałem kredyt indeksoway a nie walutowy. Znaczy ze chciałem np 100k cebulionow i dostałem 100k cebulionow. Ale bank zmienil cebuliony na chfy po kursie 1,9 i kazal mi splacac chfami.

wiec zgodnie z wyrokiem ja dostalem zlotowki to mam zwrocic zlotowki. W tym przypadku dostane 100k cebulionow + wszystkie poniesione koszty.
  • Odpowiedz
wiec zgodnie z wyrokiem ja dostalem zlotowki to mam zwrocic zlotowki. W tym przypadku dostane 100k cebulionow + wszystkie poniesione koszty.


@Kaeso: odpowiadasz trzeci raz to samo, ale nadal nie na moje pytanie xD co to są poniesione koszty? Odsetki? Czyli oddajesz tyle co pożyczyłeś i normalne odsetki ale liczone to jest w odniesieniu do złotówek które dostałeś? Czy dostaniesz cały kredyt z powrotem? Bo tak wynika z twojego ostatniego
  • Odpowiedz
  • 1
jeszcze raz próbuje:
umowa kredytowa jest uzanana za niewazna co oznacza, ze musze z bankiem sie rozliczyć,

jezeli bank dał mi 100k to musze je oddać. Wszystko ponad 100k co zaplaciłem (marże, aneksy do umów, spready, czy normalne raty) bank zwraca mi.
mam nadzieje ze troche jasniej odpisałem
  • Odpowiedz
Wszystko ponad 100k co zaplaciłem (marże, aneksy do umów, spready, czy normalne raty) bank zwraca mi.

mam nadzieje ze troche jasniej odpisałem

@Kaeso: to czwarty raz spytam, może jedno obrazowe pytanie naraz lepiej "sądzie":
Czy musisz zwracać odsetki, czy pożyczyłeś ekwiwalent 100k więc zwracasz 100k i żadnych innych kosztów, łącznie z odsetkami nie ponosisz (czyli teraz bank zwraca ci wszystko co zapłaciłeś powyżej 100k?)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Limonene
Widzę gdzie jest problem.
Ja nie pożyczyłem ekwiwalentu 100k plnow, ja pożyczyłem 100k plnow. I oddaje dokładnie 100k plnow
  • Odpowiedz
@Kaeso: Jezu uczepiłeś się tego jednego słowa XD to przeczytaj sobie moje pytanie jeszcze raz i wyobraź sobie że nie ma tam słowa "ekwiwalent". Może wtedy zauważysz, że pogrubiłam słowo odsetki i pytam o nie już piąty raz
  • Odpowiedz
Nie, nie były. Cytując:


@PiccoloGrande: W ktorym roku zaczely sie umoy frankowe? W ktorym roku indeksacja zostala wpisana do rejestru klauzul abuzywnych? Masz wyzej screena.
Potrafisz zinterpretowc takie dwa proste fakty?

Czy kupując każdy produkt też muszę "myśleć" I badać go na własną rękę żeby mieć pewność, że to co jest napisane w składzie to prawda? A może jednak ktoś to powinien kontrolować i nakładać kary na korpo jak nie wywiązują się z umowy? I nie, korpo i osoba fizyczna lub mała/średnia firma nie powinna być stawiana na równi prawnie, bo to dyskryminuje tych słabszych i potęguje jeszcze bardziej różnice społeczne, a i przy okazji tworzy coraz to
  • Odpowiedz