Wpis z mikrobloga

@mp3-10: za pierwsze 33/14 dni w danym roku pracodawca wynagrodzenie chorobowe płaci z własnej kieszeni, później pracownikowi należy się zasilek chorobowy finansowany przez ZUS (wypłaca go albo ZUS albo pracodawca, który później pomniejsza o wypłacona kwotę przelew go ZUS)
  • Odpowiedz
@haze2137: typowy frajer bierze 4k na czarno, złamie nogę czy zachoruje na coś poważniejszego i może mieć przez następne 4 miesiące równe 0.
Nawet w ogóle nie chorując to uwzględniając płatny urlop w skali roku z tej różnicy między 3k na umowie a 4k na czarno dużo nie zostanie
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: jaki zwrot? Wynagrodzenie chorobowe do 33 lub 14 dni płaci pracodawca. Od 34 i 15 dnia jest zasiłek, który płaci zus, oraz pozostałe zasiłki np. macierzyński
  • Odpowiedz
biedne opresyjne państwo, przedsiębiorców niszczą


@paww: Zgadza się, ja zamknąłem firmę. zaraz napiszesz, że widocznie się nei nadawałem. być może masz rację. Nawet na pewno masz. Nie nadaję się do dymania.
Efekt dla państwa jest taki, że ma kilkadziesiąt tysięcy zł wpływów mniej. Ja oszczędzam nie mając firmy. Czyli to może jednak państwo nie potrafi robić interesów'?
  • Odpowiedz