Wpis z mikrobloga

Czy jest tu na pokładzie ktoś kto ma ciut więcej pojęcia na temat #bieganie i morze korzystał, lub chociaż widział plany treningowe proponowane przez #smartwatch a w szczególności #huawei ?
#pytaniedoeksperta czy warto polegać na tym czy lepiej coś ogarnąć z neta tudzież wykupić o jakiegoś trenera?
Jak na moje niefachowe oko to wyglada to fajnie na pierwszy rzut oka, ale po przyjrzeniu się pojawiają się wątpliwości np. powiedzmy, że wybieram plan maraton, podaje ile przebiegłem w ostatnim miesiącu, jaki czas mam na 10km i jaki czas oczekuję osiągnąć i w zasadzie bez różnicy czy podam, że robię 10km w 1h10m czy 50min to plan zaczyna się jak dla początkującego, jakimiś brzebieżkami po 20 minut i przebieżkami z marszem, co jest bez sensu w przypadku np. średniozaawansowanego biegacza...
Druga sprawa, na co można już przymknąć oko, to jest to plan na podajże 12 tygodni co znowu w przypadku początkującego biegacza jest trochę absurdalne...
Nie chcę wchodzić w polemikę czy można przebiec maraton po 3 miesiącach treningów czy nie, ale raczej oczekiwałbym od niby "inteligentnej" trochę mądrzejszych planów, dostosowanych do "zawodnika".

Czekam na państwa komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@non-serviam: powiem, to mojej perspektywy, zaznaczam, że korzystałem z Garmina. Ja sobie ostatnio ustawiłem plan na 10k na czas 47min. Generalnie rekord życiowy mam lepszy, ale to było kilka lat temu i teraz 47 dla mnie było ok. Irytował mnie ten plan, bo wcześniej nie wyobrażałem sobie aby wyjść i zrobić mniej niż 10. A w planie miałem biegi nawet po 30min. Z plusów, że nie musisz sobie zapisywać, wgrywać treningi
@non-serviam: ogólnie wszystko będzie lepsze niż plany z zegarków :D

Spokojnie możesz brać plany gotowe z internetu i na tym bazować, ja tak doszedłem to 38min na 10km, potem przeszedłem na Danielsa i też życiówka o 2min w dół.
Co potrzebujesz, co chcesz osiągnąć tym bieganiem?


@Ze_Arcadio: generalnie nic wielkiego, chciałbym żeby to bieganie wyszło mi raczej na zdrowie niż na kontuzję ( ͡º ͜ʖ͡º) zauważyłem, że mam tendencję do ciśnięcia na każdym wyjściu biegać co też chyba nie jest zbyt optymalne...
Póki co to chciałbym zrobić dyszkę w okolicach 55minut i zaliczyć w przyszłości jakiś maraton (òóˇ)
więc plan w 100% był skuteczny


@blazko: czyli jednak ma to sens, przynajmniej w przypadku garmina. Przyznam szczerze, że ta wygoda mocno do mnie przemawia, bo trochę nie chce mi się nad tym rozmyślać za dużo. Póki co wychodzę i biegnę, i ewentualnie pasowałby mi taki małpi bieg gdzie głos w słuchawkach mówi, szybciej, wolniej ( ͡º ͜ʖ͡º)

@aukolb nie wszystko ( ͡° ͜ʖ
@non-serviam weź tylko pod uwagę, że ja mam 45lat i właśnie wygoda dla mnie jest bardzo ważna. Kolega @aukolb , to zawodowców łyka na bieżni, także Twój wybór, w którym kierunku chcesz iść :-) zawsze możesz w sumie coś od siebie dołożyć, mi np. brakowało podbiegów czyli siły biegowej. Ale nie zmienia to faktu, że jechałem 1:1 z planem i dało to wyznaczony rezultat.
@non-serviam: no ale to jak bazujesz na gotowym treningu to nie masz wszystkiego na yolo i ciężko, tylko zgodne z aktualnym poziomem na który chce się iść :D

no własnie na mój poziom już nie ma planów, ale na takie 50-35min na 10km to na spokojnie te internetowe wystarczą i IMO są lepsze bo pisane przez osoby co się znają, więc jest tam jakaś periodyzacja trening, mikro i makrocykle. Są treningi
weź tylko pod uwagę, że ja mam 45lat


@blazko: nie wierzę, że życie po 40 istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na poważnie to ja 20 tez nie mam ʕʔ
Mi te zegarkowe bajery biegowe robią dobrze, bo mój głupi łeb ledwo jak 3 razy pobiegłem to już się fiksuje na wynikach ( ͡º ͜ʖ͡º) przez to
@aukolb: coś tam biegałem, ale wcześniej nie miałem takiego mądrego zegarka i jakoś nie cisnąłem turbo wyników, napewno nie zeszło to poniżej 50min na dychę, coś poniżej 55 pewnie, ale teraz jak mam ten "yntelygętny" zegarek i się bawiłem tymi planami to pomyślałem, że jak już wrócę do tej względnie dobrej sprawności to może coś więcej porzeźbię, stąd moje zapytanie powstało czy w ogóle brać po uwagę co te zegarki "mówią"
plany z garmina


@BreathDeath: ja mam huwawei więc trochę się obawiam o progress ( )
myślę, że to pewnego momentu on będzie, a później może zainwestuje w coś lepszego, albo polecę planami z neta ( ͡º ͜ʖ͡º)