Wpis z mikrobloga

Jak co roku robię porządki i hurtem wystawiam wszystko co wyrzuciłbym. Bez zastanowienia wystawiłem(nie używaną) gaśnicę samochodową ale teraz patrzę, że na liście towarów zakazanych w inpost jest gaśnica. Jak to jest, że na allegro można bez problemu kupić z przesyłką inpost gaśnice w oficjalnych sklepach? Tak w ogóle wysłalibyście 1kg gaśnicę inpostem?

#inpost #ecommerce #allegro #zakupy #prawo
#pytanie
  • 12
@xyz_xyz: otóż to, mała szansa, ze odpali bo owinąłem ją wieloma warstwami folii bąbelkowej i włożyłem do pudełka ale jakieś ryzyko jest. Z drugiej strony na allegro gaśnice normalnie wysyłają inpostem. No i jeszcze znając sk&*%#*(%$stwo tego świata jest opcja, że zamawiający w jakiś sposób mógłby sfingować taki wypadek.
@cotozazycie ludzie rozpuszczalniki wysyłają inpostem, kwasy, plyny, ogniwa lion a nic z tych rzeczy nie wolno... Co jakis czas zdarzają sie wypadki. U mnie raz cały paczkomat był zalany farbą bo wyciekało z najwyższej skrytki.. :) wszystko do czasu.
@cotozazycie zaklej taśmą ostro szyjkę żeby zawleczka nie wypadla. E.w wsadzil bym coś jeszcze pod przycisk żeby jakimś cudem nie został wciśniety, wypełnij kartonik i powinno dojechać całe. Wedle wielu regulaminów paczka powinna wytrzymać upadek z metra. Da rade :)