Wpis z mikrobloga

@jaskovitz: jest półlegalny eksport do Chin za ceny z kosmosu. Dopóki to się nie skończy to nie bardzo. Mówi się też że rdzenie ad102 nie są aktualnie produkowane i mamy powrót do 'planned scarcity' z czasów pandemii. Czyli Nvidia ma zachomikowane części i będzie je wydzielać partnerom według uznania żeby utrzymywac wysokie ceny i przekonać ludzi że 2k za 4090 to jest dobry deal.
2k za 4090 to jest dobry deal.


@keton22: Dwa tysiące złociszy za 4090 to byłby arcyzajebisty deal na który sam bym się skusił.

Chyba że kolega zapomniał tam dodać jedno zero, albo jednostkę walutową $ czy też €. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jednostkę walutową $ czy też €


@supra107: jest raczej oczywiste że takich rzeczy podobnie jak zarobków wypokowych programistów nie podaje się w żetonach z orzełkiem, za szybko kurs się zmienia ;) A dla odbiorcy docelowego to jest 2k albo 3-4 dni pracy.
w żetonach z orzełkiem


@keton22: No tak, bo dolar USA to wcale nie kompletnie wyimaginowany papierek który non stop jest nadmuchiwany przez Rezerwę Federalną USA złożoną z prywatnych banków, bo odkąd Nixon zniósł złoty standard to wszystkie waluty świata opierają się na fikcyjnej wartości dolara USA, a PLN to koniec ludzkiej stonogi USD>EUR>PLN.

Ja wiem że modne jest plucie na naszą walutę bo PiS zły i w ogóle, ale niech nikt
@L3gion: No tak to jest. Ludzie nałogowo oglądają syf pokroju TVN to potem rodzi się taki krzywy światopogląd że wszędzie jest lepiej a Polska to najgorszy kraj jaki tylko może być.

Ja na ten przykład wolę mieszkać w Polsce niż w takim RPA czy KRLD, ale to może dlatego że mi jakaś blondyna opłacana przez USA nie wpaja do łba ojkofobii że mam się tego kraju za wszelką cenę wstydzić. (
przeciętnego człowieka też tam na #!$%@? stać.


@L3gion: tak to sobie tłumacz, tyle że programista 15k to jest coś normalnego. Ba, można więcej. Podobnie jak nauczycielka 6k czy project manager 8k. A to Holandia, nie Hameryka. No ale spoko nazwij mnie teraz kłamcą w ramach #shitwypoksays czy coś. Wszystko ludzie których znam i mam z nimi częsty kontakt.
@L3gion: tak zgadzam się. Ta bańka nazywa się 'klasa średnia'. Względnie normalni pracujący ludzie nie będący niewiadomo kim. Stąd biorą się ludzie którzy mogą sobie złożyć kompa z 4090 czy dwa razy rocznie polecieć z rodziną dookoła świata na Hawaje czy do Australii. I nie ma co gadać że to jakiś wyjątek.
@keton22: Ale ten argument zaczął się od tego że uznajesz polską walutę za gorszą, bez uwzględnienia tego że realna sytuacja finansowa w krajach z Euro czy dolarem jest taka sama co u nas.

Siedzisz w bańce negatywnych informacji dotyczących Polski, idealizujesz "te lepsze" kraje, ale w rzeczywistości tam dla przeciętnego obywatela sytuacja finansowa jest tak samo mizerna jak tutaj, i waluta nie ma tam nic do gadania.
uznajesz polską walutę za gorszą


@supra107: za mniej stabilną na tyle żeby nie zawracać sobie głowy przeliczaniem cen. Tylko i aż tyle. Zresztą ja akurat elektronikę kupuję ze sklepów w NL i DE więc nie znam cen w PL. Resztę dośpiewaliście sobie z Mirkiem powyżej.

idealizujesz "te lepsze" kraje, ale w rzeczywistości tam dla przeciętnego obywatela sytuacja finansowa jest tak samo mizerna jak tutaj


niech ci będzie - wygrałeś. Wszędzie jest