Wpis z mikrobloga

Według Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Niemczech oficjalnie przebywa około 190 000 ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym.

„Nie rozumiem, dlaczego sprawni fizycznie Ukraińcy w Niemczech uchylają się od obrony swojego kraju” – powiedział gazecie polityk obrony CDU Roderich Kiesewetter.

https://presse-augsburg.de/rund-190-000-ukrainer-im-wehrfaehigen-alter-leben-in-deutschland/912108/

#ukraina #wojna #niemcy #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polityka
Stabilizator - Według Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Niemczech oficjal...

źródło: German-Ukrainians-Thank-Germany-for-Support

Pobierz
  • 43
@potrzebnablacklista: tak, pomijam tą kwestię bo ona dotyczy ogółu a my tu rozmawiamy o decyzji jednostkowej, czyli co Ty czy ja zrobilibyśmy w takiej sytuacji. Kwestie ogólne to temat do rozmyślań dla polityków czy wojskowych, to raczej ich problem jak to rozwiązać aby ludzi skłonić do obrony ojczyzny, stąd właśnie tak promowane są postawy patriotyczne i zakorzenione poczucie obowiązku złożenia w razie potrzeby daniny życia w obronie umiłowanej ojczyzny, która nawiasem
@Stabilizator z jednej strony uciekają, bo według wykopków nie chcą umrzeć, z drugiej strony nie naciskają w żaden sposób publicznie na swój rząd, aby zaprzestał wojny i zasiadł do rozmów dotyczących zawarcia pokoju. Chyba każdemu pasuje obecna sytuacja.
ja też tego nie rozumiem i neuropkiem nie jestem, ale z innego kierunku, bo biały ukrainski facet


@WojciechM-ce: Czyli popierasz zmuszanie mężczyzn do umierania na wojnie, jedynie przeszkadza ci, że śniadzi mężczyźni tego unikają?
Nawet nie chodzi o ojczyznę, tylko o rodzinę i dom. Ty nie zrozumiesz, pachniesz neuropkiem. Ambicja mi by nie pozwoliła biernie patrzeć jak ktoś krzywdzi moją rodzinę i bezkarnie niszczy dom który sam zbudowałem


@Aquamen: Rodzinę czyli kobietę i dziecko, które (w przeciwieństwie do ciebie) mogą legalnie uciekać? A dom to budynek, który sam zbudowałeś? Jesteś murarzem?
z jednej strony uciekają, bo według wykopków nie chcą umrzeć, z drugiej strony nie naciskają w żaden sposób publicznie na swój rząd, aby zaprzestał wojny i zasiadł do rozmów dotyczących zawarcia pokoju. Chyba każdemu pasuje obecna sytuacja


@heksengerg: A jak mają publicznie naciskać na swój rząd? W grudniu o mały włos nas nie wzięli do wojska i w żaden sposób nie moglibyśmy temu zapobiec.
@Aquamen nikogo nie mierzę swoją miarą. Jesteś tylko internetowym napinaczem, mocnym tylko w gębie - jak każdy przegryw - prawaczek. Pierwszy byś kolaborował i sąsiada wydał. Albo rodzinę, jeśli dzięki temu miałbyś wygodniej. Typowe. Ha tfu.
nikogo nie mierzę swoją miarą.


@KotBojowy: Mierzysz. Nie znasz mnie więc musisz sobie jakoś mnie wyobrazić. Pierwsze co masz pod ręką to wrażenie, że wszyscy myślą i żyją tak jak ty i twoje otoczenie. Co jest błędem.
@Drzepetto: No i tam pojadę. Wy czego się boicie? Jesteście mężczyznami? Gdyby nasi dziadkowie byli takimi mamlonami jak wy to dzisiaj nie byłoby wolnej Polski tylko dymał byś w pgr u Niemca albo ruska za spleśniały chleb.
@Aquamen: no i zajebiscie, lepiej jest myśleć tylko o własnej dupie, pić sobie piwko z rodziną zabraną zawczasu i mieć wysrane a nie jak ruski otumanione putlerską propagandą marznąć w okopach gdzieś pod Robotyne xD powiedz mi, co dobrego komukolwiek w życiu przyniósł patriotyzm, miłość do ojczyzny czy nacjonalizm? najesz się nimi, zatankujesz nimi samochód, ogrzejesz się nim? tak samo jak religią?

ja nie czuję żadnych więzi z Polską, wywalone mam
@Aquamen niczego ci nie wmawiam. Jesteś tchórzem - internetowym napinaczem i to oczywiste że zrobiłbyś wszystko byle tylko zażegnać bezpośrednie zagrożenie swojego (i tylko swojego) życia. Współczuje twojej rodzinie i sąsiadom.