Wpis z mikrobloga

W aucie zaczęła świecić mi się kontrolka informująca o tym, że hamulec ręczny jest zaciągnięty a nie jest to prawdą. Pierwszego dnia ta kontrolka załączała się i po chwili gasła (by później znów się właczyć i za parę minut zgasnąć). Natomiast kolejnego dnia informacja o zaciągniętym ręcznym świeci mi się już na stałe. A to nie jest prawda! Auto nie ma żadnego oporu przy ruszaniu. Rozebrałem pokrywę od podłokietnika bo mam pod nim możliwość dokręcenia linki śrubą i poluźniłem ją - bez efektu. No to jeszcze bardziej ją napiąłem dokręcając śrubę - też bez efektu. Cały czas pali mi się lampka, że mam zaciągnięty ręczny hamulec? Ale to jest bzdura! Co mogę jeszcze z tym zrobić?

#mechanikasamochodowa #auta #samochody #mechanika #mechanik #naprawa
Bunch - W aucie zaczęła świecić mi się kontrolka informująca o tym, że hamulec ręczny...

źródło: hyundai-warning-lights-brake-system

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Bunch: taka sama kontrolka będzie się świeciła jak skończą ci się hamulce lub uszkodzisz/urwiesz czujnik okładzin. Przód lewo i tył prawo sprawdź czy kabel nie wisi albo nie jest zaśniedziały styk. Jeśli to akurat to, to naprawa polega na wymianie czujnika albo skręceniu kabelków - tylko wtedy nawet jak ci się hamulce skończą to nie będziesz wiedział poza organoleptycznymi oględzinami
  • Odpowiedz
@Bunch: Jak masz jedną kontrolkę do ręcznego razem z kontrolką informującą o usterkach innych części układu hamulcowego to sprawdź inne części zasadniczego układu hamulcowego.
  • Odpowiedz
  • 1
Oddałem więc auto do mechanika i mechanik powiedział, że uszkodzony jest czujnik w zbiorniku płynu i należy wymienić CAŁY zbiornik bo w tym modelu czujnik jest zintegrowany ze zbiornikiem. Mechanik mi go po prostu odłączył by się nie świeciło. I zainkasował 150 złotych. Trochę drogo jak za... ODPIĘCIE czujnika i finito a nie naprawienie usterki. Nietypowe auto, części niedostępne.

@Megawonsz_dziewienc: @Megawonsz_dziewienc @xyz_xyz @PAST @Bunch @PAST @xyz_xyz @dzieju41 @Xargo1 @Megawonsz_dziewienc
  • Odpowiedz
@Bunch idealny plan jeśli chcesz zginąć bez hamulców. nie bądź Janusz. Życie jest droższe niż wymiana zbiornika.
  • Odpowiedz
@Bunch tu nie o to chodzi. jak depniesz pedał hamulca i pęknie ci przewód to dowiesz się o tym przy następnej próbie hamowania, tym razem bez hamulców.
  • Odpowiedz