Wpis z mikrobloga

takie pytanie mam - szyje cos dla mnie pewna kobieta ktora nie wystawia fv ale ja mimo wszystko chciałbym to wykazac w kosztach powstalego produktu, mam w pkd szycie. gdyby mi wystawila fv to bym wrzucil w zakup/koszty. a jak mam sam sobie swoja usługę wrzucic w koszty? jak dolicze do towaru jakas usluga jednorazową to dopiero chyba przy spredazy de facto ten koszt bedzie mozliwy do zaksiegowania. jakis przychód wewnętrzny może?

#ksiegowosc #podatki #firma #wlasnafirma
  • 16
@presburger to zamów jej więcej jakichś materiałów jak zużywa i wyjdziecie na zero. Chyba że jej koszt jest dużo większy niż zapas nawet dużych materiałów. Albo twoja działalność nie bardzo pasuje do zakupu takich materiałów, z drugiej strony mówisz że już cześć wrzuciłeś więc...
@Wychwalany: to z kolei ona nie zgodzi sie na cene, bo bedzie zbyt niska. bardziej mnie interesuje jak wrzucic w koszty moja usluga ktora sam wykonam dla siebie, a ktora bedzie ekwiwalentem kwotowym jej wynagrodzenia za ktore nie berde mial zadnego kwitu.
bardziej mnie interesuje jak wrzucic w koszty moja usluga ktora sam wykonam dla siebie, a ktora bedzie ekwiwalentem kwotowym jej wynagrodzenia za ktore nie berde mial zadnego


Nie ma takiej opcji.

@presburger: działalność nierejestrowana? Ale wg mnie przy usługach liczysz z tego składki jak na zleceniu. Możesz nie liczyć ZUS, dużo ludzi tak robi, ale czy to wyjdzie, czy ktoś naliczy ZUS, nie wiem.

Ona gdzieś pracuje?
@kuncfot działalnosc nierejestrowana w sensie ze moja czy jej? ona ma chyba jdg. tylko wyskoczyla z tekstem ze bez fv - chce ominac podatki.

ok #!$%@?: jak ksiegowac wlasny poniesiony koszt wytworzenia produktu, ktory robi właściciel jdg? doliczam dana kwote do finalnego produktu ale jakis dokument dla księgowej jest potrzebny? jak kupuje towar do dalszej odsprzedazy to sprawa jest prosta mam to na fv, sprzedaje z cena wieksza i roznica to przychod.
ona ma chyba jdg. tylko wyskoczyla z tekstem ze bez fv - chce ominac podatki.


@presburger: ona ominie ale ty nie będziesz miał kosztów i zapłacisz jakby wszystko poza materiałem było twoim zyskiem bo nie da się tych wydatków zaksięgować, chyba że też sprzedasz towar na lewo
@presburger: twojej usługi w żaden sposób nie dokumentujesz. To niemożliwe.

Jeżeli na przeszycie nie dostaniesz dokumentu to cena powinna być niższa przynajmniej o VAT i dochodowy. Bo dostając fakturę odliczasz sobie i VAT i dochodowy i zdrowotną. Przekalkuluj to.
@kuncfot: okej, rozumiem, zgadza sie. czyli np. zamaist 10 zł powinna dostac 6 zł, usredniam 40% (vat + 19). ale wtedy ona sie nie zgodzi i koło sie zamyka. najwyzej to odpuszcze

skrobne na priv z jednym zagadnieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)