Wpis z mikrobloga

Im starszy jestem tym mam więcej podziwu dla elektryków, kierowców, serwisu, transportu i takich innych brudnych robót.

Jestem księgowym w korpo, ale tak naprawdę niewiele złego by się stało gdyby usunięto stanowiska pracy w moim departamencie czy to GL, AP, AR. Nie mówię już tu o HR, bo często do nich chodzę piętro niżej i tam zawsze sobie jedzą pizzę, oglądają Zalando, chodzą na kawki, plotkują, wychodzą na zewnątrz budynku i trochę popracują.

Nie mam więc pretensji, że ,,głupie robole zarabiają więcej niż my, inteligenci w tych szklanych biurowcach!!!"

Ich praca jest obiektywnie mówiąc- ważniejsza. I często trudniejsza wbrew pozorom. Zresztą niewidzialna ręka rynku ma to samo zdanie, bo za 5k zł netto nie znajdziesz budowlańca. A księgowego i owszem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #praca
  • 13
Wszyscy do zastąpienia maszynami.


@500minus: Jak zaprojektujesz i uruchomisz maszyne ktora w budynku pociagnie kable z piwnicy na 4 pietro i je podlaczy to bedziesz bogaty. I wiesz co? Zycze Ci tego. Dajesz miras. Zastap wszystkich maszynami.

AAAA nie czekaj. To maszyna musi to zaprojektoac. Wszystkich tra zastapic wiec nawet Ciebie ktory ta maszyne mialby zbudowac :P
trzeba szanować każde uczciwe prace.


@Glimpse0fTheFuture: Trzeba szanowac pracownika ktory swoja prace wykonuje dobrze. Dlatego nie przemawia do mnie ze:
-nauczycieli trza szanowac
-lekarzy trza szanowac
-policjantow trza szanowac
itp

Ja mam wiekszy szacunek do sprzataczki ktora wykonuje swoja prace dobrze niz do nauczyciela/lekarza/policjanta ktory leci w uja.

Szanuj czlowieka po czynach jego a nie po tym jaka prace wykonuje.
Od projektowania są ci którzy będą zastąpieni.


@500minus: Czyli maszyny projektuja maszyny. Spoko - do ogarniecia. Ale jeslimowimy o praktycznyh uzyciach to jeszcze troche minie.
mimo wszystko spocznę ma tym że szanować warto każdą osobę, która się stara w pracy i dąży do tego by być rzetelnym pracownikiem.


@Glimpse0fTheFuture: Ale ja mam dokladnie to samo zdanie. Ze tak zacytuje siebie:

Ja mam wiekszy szacunek do sprzataczki ktora wykonuje swoja prace dobrze niz do nauczyciela/lekarza/policjanta ktory leci w uja.


Szanuj czlowieka po czynach jego a nie po tym jaka prace wykonuje.
jeśli kierując się tym co policja odwala w kluczowych i wizerunkowych sprawach to rzeczywiście. Nie mam szacunku do tej organizacji


@Major_Kogz: Tak jak ja nie mam szacunku do organizacji pod tytulem "nauczyciele" czy "lekarze"

Co nie oznaca ze nie mam szacunku do pojedynczego nauczyciela, lekarza czy policjanta ktory SWOJA ROBOTE WYKONUJE DOBRZE. Taka drobna roznica.