Wpis z mikrobloga

Mirki, możecie pomóc? Mieszkam na wsi gdzie tak naprawdę mam dostep tylko do jednego operatora internetowego, zwykła max 10mb radiówka. Istnieją jakieś inne możliwości, anteny, internety mobilne innych operatorów żeby mi pomóc? Potrzebuje dobrej prędkości a niestety nie mam jeszcze możliwości przeprowadzki czy światłowodu. #pytanie #internet #siec #play #orange #tmobile
  • 7
  • Odpowiedz
@gej-bozy: zależy jak daleko jesteś od stacji nadawczej operatora i jaka ta stacja jest. Ja mam 5km od słupa play i z anteną kierunkową na kominie mam przeważnie 50-70mbps w downloadzie. Ściągnij sobie mapę bts (słupów). Pojeździj z telefonem i pomierz prędkości neta bliżej słupa.
Kup różne startery za parę złotych i ocenisz co działa najlepiej
  • Odpowiedz
@gej-bozy:

Kup karty sim każdego z operatorów i potestuj choćby w telefonie najlepiej z 5G(szczególnie w plusie jeśli będziesz w zasięgu może być spora różnica, u mnie lte 20Mbitps a w 5G 200 - 300). Telefon ustaw w oknie na różne strony świata. Testuj szczególnie wieczorem 17 do 22 kiedy jest największe obciążenie sieci. Jeśli któraś z sieci będzie działać lepiej to zastosowanie anteny zewnętrznej i routera pewnie jeszcze poprawi połączenie.
  • Odpowiedz