Wpis z mikrobloga

@proteinov @DzikiBomber zdaje mi się, że ten układ jednak to nie jest cała karta graficzna, tylko po prostu zintegrowane GPU. Karta graficzna to raczej dokładka do płyty, a nie wlutowany sam procesor graficzny. Jak na moje klient może zobaczyć, że laptop być może posiada dedykowany dołożony, a nie zintegrowany układ graficzny
karta graficzna


@Ibadi: to jest słowo dawno nie opisujące TYLKO karty graficznej, jako dokładanego elementu do płyty głównej.
Podobnie jak technicznie nie możesz powiedzieć o "pamięci SSD" podłączanej jakkolwiek, a do gniazda m.2 w szczególności "dysk twardy" :D
Ale tak się mówi.
Zresztą w tym opisie to jest właśnie "dysk twardy", ale tego już nie zauważyłeś, co? :D
@fraciu: dobry pomysł, ale mam lepszy czyli komputery w szkołach w każdej klasie dla dzieciaków a dzieciak i tak dostanie komputer od matki, babci, cioci itd. Stać ich za te 500+ a teraz chyba 800+. Jak ich nie stać to wtedy jakieś wyjątki do mopsu niech idą. Ci najmniej zarabiający z gromadą dzieciaków.
@6i0_oi9 też spoko, jednak nie wiem czy laptop zastępujący książki to dobry pomysł, na niektórych lekcjach tak na niektórych książka, która jest w klasie.

Laptop też mógł by być do wypożyczenia w księgarni, jak by ktoś faktycznie musiał coś zrobić a nie miał.

@Anoniemamowy panowie o czym my dyskutujemy jak to była kiełbasa wyborcza xd
@sztywny_misza dodam tez, ze ten laptop dla dzieciakow jest goły, nie ma licencji windowsa ani offica. Tak wiem jest duzo innych darmowych systemow ale te jednak sa najpopularniejsze i chyba najlepiej udostepniac takie sprzety z licencja.