Wpis z mikrobloga

@Nefree: podwyższone wyniki kreatyniny, a co za tym idzie - niekorzystne wyliczenie współczynnika GFR jest normalną rzeczą przy suplementowaniu kreatyny. Nic czym można się martwić. Oczywiście lekarz Cię nastraszy, że już czas na zapisanie się w kolejce na przeszczep, chyba że będziesz mieć szczęście trafić na ogarniętego w temacie siłowni.
  • Odpowiedz
@Nefree: Podwyższone to masz próby wątrobowe, kwestia tego czy dzien przed badaniami nie miałeś jakiegoś mega ciężkiego treningu oraz jak twoja dieta wygląda, za pewne lekarz powie Ci że masz powtórzyć te badania za 2tygodnie lub miesiąc ale głównie to dieta do sprawdzenia bo nie są to jakieś straszne wyniki. Niech ci jeszcze zleci badanie Anty HCV
  • Odpowiedz
@Nefree: Dla przeciętnego Kowalskiego faktycznie wysoka kreatynina czy mocznik może oznaczać jakieś początki choroby nerek. U sportowców ten wskaźnik nie ma żadnego sensu. Wystarczy, że pare dni przed badaniem ostro #!$%@?łeś nogi, suplementujesz kreatyne i jesz dużo białka i już wyjdzie na badaniach niewydolność nerek xD. Próby wątrobowe też masz niewiele przekroczone, raptem po 10, więc też bez obaw. Problemy z wątrobą to przy trzy cyfrowych wartościach się zaczynają przy alacie
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
Dzięki za informacje, napewno powtórzę wyniki i przed badaniami zrobię 2/3 dni przerwy @Nefree zastanawiam się czy kreatyny też na miesiąc nie odstawić
  • Odpowiedz
@Nefree: Piłeś ostatnio alko? Brałeś leki przeciwbólowe? Jakieś przeziębienie? Jeśli tak to stąd podwyższony AspAT i AlAT
  • Odpowiedz
@Nefree: Jak AST, ALT i kreatyninę masz w normie to znaczy jedynie że się #!$%@? na siłowni.

Kreatynina mało mówi o stanie nerek
Zrób cystatynę C i z tego zostanie ci wyliczony GFR.
Ja też mam podwyższoną kreatyninę a GFR z cystatyny wyszło mi 101

+ polecam też zbadać HbA1c patrząc po tej glukozie (mam nadzieję że byłeś na czczo)
  • Odpowiedz