Wpis z mikrobloga

#zdrowie #tarczyca #tsh #hormony #mikrokoksy
Chłop 25l, od wielu miesięcy czuję się jak śmietnik, brak siły i chęci do czegokolwiek, mógłbym spać lub leżeć całymi dniami i nic nie robić, nawet na te badania krwi wybierałem się miesiąc, a punkt pobrań mam 5min pieszo od domu...
Wieczny problem ze wstawaniem niezależnie od ilości snu, obniżony apetyt, zaniżona samoocena, ogólne uczucie osłabienia, bardzo słaba pamięć, mierzyłem też u siebie ciśnienie, to niby jest w normie, ale mam niski puls, bo zazwyczaj oscyluje w granicach 50-60
Siedzący tryb życia (8h w pracy, po pracy nic się nie chcę), brak aktywności fizycznej (bo poprostu nie mam na to siły, ani chęci), ogólnie mam ostatnio stan takiego bez sensu w życiu, bo w nim ostatnio też same problemy...

Rodzinny zlecił mi ten zestaw badań i dodatkowo wykupiłem Kortyzol, D3 i B12, można coś wywnioskować po tych wynikach?
TSH w ciągu 2-3 lat robiłem wielokrotnie i 3 razy miałem podwyższone (w tym raz znacznie, bo aż 9000), a 4 razy mieściło się w widełkach, teraz znowu dosyć wysoki wynik, z tego co pamiętam to ft3 i ft4 mimo tego zawsze miałem w normie

Z tego co sam zdążyłem zobaczyć to po za oczywiscie tą tarczycą mam dziwnie niski Kortyzol, gdzie przed badaniem raczej zakładałem, że będzie on za wysoki, niski (choć w widełkach) poziom żelaza, d3 i b12

Ktoś może miał podobna sytuację z takim samopoczuciem? Jakie jeszcze badania zalecilibyście?

Ogólnie to podejrzewam u siebie depresję lub nerwicę, ale jeszcze nie byłem u żadnego psychologa/psychiatry i chciałbym wykluczyć najpierw coś innego
fnchuni - #zdrowie #tarczyca #tsh #hormony #mikrokoksy
Chłop 25l, od wielu miesięcy c...

źródło: tsh

Pobierz
  • 25
@fnchuni: TSH w Twoim wieku powinni być koło 2. Masz w chooooj niedoczynność tarczycy. To co nazywasz "normą" to nie jest żadną norma, nawet na wynikach masz napisane "zakres referencyjny". To że mieści się w tym zakresie to nie znaczy, że wynik są prawidłowe, bo ten zakres obejmuje zarówno noworodków jak i 90latkow.
Do zbadania bym dorzucił jeszcze cukier i insulinę (szczególnie jak masz niedoczynność). Insulina ma być na czczo poniżej
@fnchuni Zwrócę jeszcze uwagę na poziom kortyzolu.
Kiedy budzimy się rano, temperatura naszego ciała wzrasta o jeden do trzech stopni, co dodatkowo powoduje wzrost kortyzolu i wydzielanie noradrenaliny, co powoduje, że zaczynamy się budzić. Widać, że u Ciebie kortyzolu jest mało z rana.
@Emulsja u mojej żony kilku kolejnych lekarzy zlewało wyniki, nawet ten, który zlecił TSH i inne tarczycowe. Dopiero babka dermatolog do której poszła z głupią kurzajką po spojrzeniu na wyniki wysłała ją na usg i do endokrynologa. Wyszło, że ma początki Hashimoto.
  • 0
@r3pr3z3nt: nie badałem
@paluch55: i jak dalej się potoczyło? dostałeś jakieś leki? samopoczucie się po nich zmieniło?

Dzięki wszystkim za pomoc, nie spodziewałem się takiego zainteresowania tematem
@fnchuni: niedoczynność w #!$%@?.. ja przyjmuje leki od dwóch lat - euthyrox, najprawdopodobniej też ci go przypisze i będziesz musiał brać go do końca życia:( niestety nie mam ze sobą swoich wyników, bo zostały w domu rodzinnym, ale u mnie endo nfz wysłał mnie na usg, badania kortyzolu, witamina d3, cholesterol, krzywa cukrowa i tsh oczywiście, możliwe, że coś tam jeszcze było. ostatnie badania miałem w maju i okazało się, że