Wpis z mikrobloga

@nad__czlowiek: nie mysle o wczesnej emeryturze (ciezko w polskich realiach), ale wolnosc wynikajaca z posiadania X pieniedzy ktora pozwoli mi powiedziec w hipotetycznej sytuacji "#!$%@? jade podrozowac po Azji przez rok" jest dla mnie wiecej warta niz wszelkie dobra materialne
@Liryczne_MMA: w tym roku to z tego co kojarzę większe wydatki to: kitebuggy, latawce, ps5+psvr2, dji avata z akcesoriami, kino dolby atmos, teleskop, bass shakery, lego, telefon, fotel simracing, narzędzia warsztatowe, srebrne monety... nie wiem co jeszcze ale pewnie sporo ;) no i co roku od kilku lat 100k idzie na remonty domu.
hipotetycznej sytuacji "#!$%@? jade podrozowac po Azji przez rok" jest dla mnie wiecej warta niz wszelkie dobra materialne


@ElMatadore: kasa to średnia wymówka, mnóstwo ludzi bierze podstawową ilość gotowki i pracuje podczas podróży chwytając się lokalnych działań

ciekawe jakbyś się potem wytłumaczył z rocznej dziury w CV skoro teraz 3 miesiące luki w CV już #!$%@? rekruterów
@nad__czlowiek: no wlasnie myk polega na tym, zeby miec tyle pieniedzy ze nawet jakby mnie hipotetycznie nikt nie chcial z powrotem w IT po takiej akcji to bym wzial to na klate i poszedl nawet pracowac nawet jako nie wiem ciec w supermarkecie i mial #!$%@?
@Liryczne_MMA: mój ojciec stosował się do tego: "jeżeli zarazisz dziecko miłością do rowerów to nigdy nie będzie miało kasy na głupoty" ;)

Generalnie, warto mieć pasje. Może jak już się wypalisz to ta pasja da Ci pracę.
@Liryczne_MMA: Zawsze co weekend zabieram rodzinkę na krótkie wycieczki, czyli sobota sobie jedziemy w jedno pobliskie miejsce, a niedziela w inne. Raz na kilka miesięcy dłuższy wyjazd. Nie traktuje tego jako typowe wydawanie pieniędzy jednak jako takie dbanie o rodzinę. Również nie oszczędzam na jakości jedzenia, czy prądzie itp, ale generalnie żyje raczej normalnie, bez szastania kasą więc sporo tego w miesiącu się odłoży.
@zibizz1: Lepiej kup konsole a nie Teslę bo się zabijesz. Prowadzenie auta wymaga jednak więcej myślenia niż tpotrafi aki głąb grający w gierki jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)