Wpis z mikrobloga

Jaka wkrętarka akumulatorowa 12v do ok 400 pln?


@modzelem: ja kupilem boscha gsr-120li, mam jeszcze kilka innych tooli z tego systemu i do zastosowan takich domowych, typu skrecanie mebli, wiercenie w drewnie, metalu - spoko, dziala. Ale jak potrzebujesz jakies konkretne prace robic to 12v bedzie za malo pewnie. Trafilem juz wkrety ktorych nie chciala ruszyc i musialem je poluzowac manualnie zeby poszlo.
co jest ważne poza momentem?


@modzelem: Jak do domowych prac, to wielkość i ciężar. Ciężko składać delikatny mebel kobyłą z baterią 5 Ah. Czas ładowania baterii LUB żeby były dwie. W tych porządniejszych zanim zużyjesz jedną, to druga ci się naładuje. Napięcie 18 V do domu moim zdaniem zbędne. Chyba, że będziesz budował przydomową altanę i kręcił SPAX-y 30 cm. Ale to i tak zakrętarka lepiej się sprawdzi.
@modzelem: sam ostatnio szukałem właśnie takiej wkrętarki w tym przedziale cenowym i skończyło się na parkside, nawet nie w wersji performance tylko zwyczajna zielona xD. Za 225 zł kupiłem cały zestaw z baterią 4Ah. Jest super do wszystkich przydomowych prac. Rzadko sięgam już po wkrętarkę 18V. Mimo skręcenia dwóch szafek i wywiercenia kilku otworów w ścianie bateria nadal wskazuje 3/3 stan naładowania.

Wyżej polecona Metabo też wydaje się być dobrą opcją,
@modzelem: https://allegro.pl/oferta/akumulatorowa-wkretarka-powermax-bs-2x2ah-metabo-10642856810 Jak chcesz skręcać meble to w coś takiego bym właśnie szedł. Albo jeszcze mniejszego. Parkside z Lidla też jest ok, jak uda ci się trafić to bierz. Natomiast taką dużą 18v to jest udręka skręcać meble, jest bardzo ciężka i nieprecyzyjna, ciężko trafić w wkręt jak chcesz coś przykręcać w powietrzu właśnie przez to że jest za ciężka.
serio te 12v do prostych prac nie starczy?


@modzelem: wystarczy, przez "konkretniejsze" zastsosowania mialem na mysli np. 20cm wkrety w twarde drewno - moze da rade, ale to moze nie byc "pach pach". To zalezy do czego szukasz sprzetu, nie ma uniwersalnego. albo masz male lekkie do lekkiej pracy albo duze do konkretow kosztem mobilnosci. Imho, jak potrzebujesz tylko do drobnych zabaw, to bierz 12v, jak bedziesz konkretna potrzebowal to sobie