Wpis z mikrobloga

@falszywy_prosty_pasek: To raczej złośliwe czytanie tego punktu, bo dokładnie wiadomo, o co chodzi. Można ewentualnie doprecyzować, że chodzi o nadwyżkę do 120 000 ale jest to oczywiste z kontekstu. Nie można powtórzyć obecnej redakcji, bo kwota zmniejszająca nie jest wpisana sztywno.

Ja się po Konfie nie spodziewam niczego dobrego poza kontrariaństwem, ale to już dowalanie się na siłę, aby uratować tylko KO i 3D przed kompromitującym głosowaniem przeciwko własnej obietnicy.
Wolnościowcy odeszli z tej partii


@scriptkitty: poza Korwinem, Mentzenem, Sośnierzem itp. działaczami to ci rzekomi "wolnościowcy" odeszli głównie dlatego, że obronili już dyplomy polibudy i przestali mieć w życiu czas na pierdoły.

To raczej złośliwe czytanie tego punktu, bo dokładnie wiadomo, o co chodzi.


@Janusz_Jubicz: miałbym niezłą bekę, gdyby ktoś taką argumentację wytoczył pani z urzędu skarbowego. "Wie pani, przecież wszyscy wiemy, o co chodziło dochtórowi" xD
@ZygmnuntIgthorn: Jest napisana cała tabelka. Ja się zgadzam, że można było i powinno się to lepiej ująć, no ale wiadomo jak jest z projektami pisanymi na kolanie xD Natomiast, żeby to zinterpretować na 44% to trzeba sporo złej woli, bo jest wyraźny punkt odcięcia.

Ja i tak po Konfie nic dobrego się nie spodziewam co do ich własnych inicjatyw, a jakoś redakcji ich pomysłów no nigdy najlepsza nie była xD
@an-drzej: Nie, jakiś potężny legislator konfiarkski przepisał obecną redakcję i zamienił kwotę na treść wyliczenia dla pierwszego progu. Nie wiem, czemu nie poświęcili 5 min na sczytanie tego, ale się domyślam XD Tak czy tak, dodadzą erratę „dla dochodu równego 120 000 zł” przed plusem i się skończą wątpliwości z dupy.
Natomiast, żeby to zinterpretować na 44% to trzeba sporo złej woli


@Janusz_Jubicz: Wystarczy odczytać to dosłownie. Nie potrzeba żadnej złośliwości.

bo jest wyraźny punkt odcięcia.


@Janusz_Jubicz: Ale przecież dokładnie tego brakuje w nowej wersji.

Takie zadanie.
Jak by to zapisał ktoś, kto chciałby wprowadzić 12% podatku od całości plus dodatkowo 32% od kwoty powyżej 120 tysięcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZygmnuntIgthorn: chyba nie ogarniasz, że się z Tobą zgadzam, bo to jest napisane #!$%@?, z tym, że jednak wiadomo o co chodzi i można to łatwo poprawić, aby nikt nie miał wątpliwości.

Jak by to zapisał ktoś, kto chciałby wprowadzić 12% podatku od całości plus dodatkowo 32% od kwoty powyżej 120 tysięcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zależy jak byś skonstruował kwotę wolną, ale w tej tabelce to
chyba nie ogarniasz, że się z Tobą zgadzam


@Janusz_Jubicz: Zgadzałbyś się gdybyś nie twierdził, że trzeba sporo złej woli, by to odczytać inaczej.

W sumie zabawne, że się walnąłem w moim zadaniu, bo chodziło mi o 12% powyżej kwoty wolnej. Nie mogłeś się domyślić z kontekstu o co mi chodzi? ;)