Wpis z mikrobloga

  • 357
@Piesel-9 Bo jest organizmem który wyksztaltowal się miliony lat przed tym jak ty powstałeś. Jakimś cudem przeżylo tyle lat, ma swój dom czyli oceany, służy jako pokarm dla ludzi, ale zarówno jest częścią łańcucha pokarmowego dla zwierząt jedząc skorupiaki. To po prostu część nas, część ziemi, czy naprawdę musimy deprecjonować pochodzenie zwierząt czy je same, aniżeli podziwiać?
  • Odpowiedz
  • 0
@Sh3rI0ck: są dla mnie mega zagadkowe, nie są podobne do żadnych innych zwierząt, a przy tym mega inteligentne i uważane za jedne z nielicznych zwierząt mogących założyć cywilizację. Jakieś takie negatywne nastawienie mam od dziecka, gdy na animal planet albo innym kanale tego typu zobaczyłem filmik jak w zoo ośmiornica łapie i zjada małego rekina. Było to dla mnie przerażające.
  • Odpowiedz
@Piesel-9 No to w takim razie to kwestia jakiejś historii która zapamietaleś. Ale myślę, że skoro jesteś teraz świadomy jak to wygląda, i jakbyś poznał ich świat oglądając jakiś film o nich to byś się przełamał i wręcz zrozumiał bardziej je, tym bardziej skoro cię to ciekawi.
  • Odpowiedz
@Piesel-9 Ty to ja myślałem, że mówisz o jakimś 30 cm rekinie małym xD (chociaż perspektywa w filmie może przekłamywać). Sam tego filmiku nie widziałem, no to za dzieciaka faktycznie ośmiornica mogła stworzyć pogląd #!$%@? zwierzęcia xD. Ale no nadal myślę, że to obecnie kwestia przekonań i spróbowania zrozumienia ich działania.
  • Odpowiedz
To trochę to brzmi jak "jestem tolerancyjny jak mogę, ale...".


@Sh3rI0ck: co jest nie tak z takim stwierdzeniem?

Lubię cytryny, ale wole limonki- to źle?
  • Odpowiedz
@yaah Nie ma nic w tym złego o tym co w teraz napisałeś. Odnosilem się do sugestii, oraz wydźwięku komentarza, któremu w swoich wypowiedziach sam przeczysz, bo kompletnie nie rozumiesz podstawowych kwestii.
  • Odpowiedz