Wpis z mikrobloga

Zostałem okradziony przed chwilą w tramwaju. Miałem płaską, prostokątną przesyłkę i nie chcąc zajmować nią w tramwaju dodatkowego fotela położyłem na tych płaskich, specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Wybrałem sobie miejsce siedzące tyłem do niej w myśl zasady "cudze, nie ruszaj". Nie była ona dla mnie na tyle wartościowa by przy niej koczować. Poza tym chciałem sprawdzić kondycję dzisiejszej kultury w transporcie zbiorowym. I... zostałem okradziony. Wstaje na swoim przystanku, chcę wysiąść a tu nie ma. W trakcie jazdy słyszałem, że weszło do tramwaju jakieś wesołe, młode towarzystwo bo od razu zaczęły się głośne śmiechy, żarty itp. Więc w ciemno obstawiałbym na nich, ale tak naprawdę nie wiadomo. Co szokujące, ludzie w tramwaju wiedzieli, że kładę paczkę i siadam nieopodal, więc mogli domyślić się, że ktoś ją kradnie a nikt nie zareagował. I jeszcze jedno, to że dana paczka nie była dla mnie drogocenna nie oznacza równocześnie że jakiś śmieć może sobie ją bezczelnie kraść. Dzwoniłem do MPK chcąc dostać nagranie z kamerki (za moment by tutaj latała po internecie z widocznymi twarzami), ale powiedziano mi, że osobom prywatnym nagrań nie udostępniają tylko wyłącznie Policji. Jest 23:30 więc temat nie do ogarnięcia z policją w tym momencie ale może zaplusujecie tak aby śmieć miał szansę się do mnie zgłosić w wiadomości prywatnej celem odkupienia ukradzionych rzeczy nim to zgłoszę na policję? Mogę na Was liczyć?

#krakow #mpk #afera #prosba #kradno
Bunch - Zostałem okradziony przed chwilą w tramwaju. Miałem płaską, prostokątną przes...

źródło: Screenshot_759

Pobierz
  • 59
@Pazuzuu: kto tu #!$%@? płacze. Wykopki spierdoxy same pochwalają złodziejstwo i potem zdziwienie w jakim #!$%@? kraju żyją.
Niby polska dawno wyszła z PRL-u ale cwaniactwo dalej płynie w żyłach większości Polaków.
To jest #!$%@? dramat
@Bunch: nie wiem jak u ciebie w mieście ale we wrocławiu większość autobusów i tramwajów ma monitoring. zgłoś, gdzie, kiedy o której i niech sprawdzą.
@mk321 gdzie ja napisałem, że można? Po prostu jestem dorosłym, myślącym człowiekiem i liczę się z tym, że świat nie jest idealny i są na nim różnego rodzaju patologie. Normalny człowiek nie ukradnie ci nic, ale niestety nie wszyscy wokół tacy są. Wczoraj się urodziłeś na ziemi czy co? Tu to jeszcze ciul bo cię okradną, a w innych ciekawych częściach świata dostaniesz nóż pod żebro tylko po to żeby ci mogli
@PanPrezes_PL: sprobuj podobnych praktyk na zachodzie, tez cie okradną xD. Mam znajomego co zostawił walizkę na dworcu w Monachium, żeby miejsce siedzące zająć i poszedł kawę kupić. Miejsce niby było ale laptopa z walizki ukradli ¯\(ツ)/¯
@nukey: nawet jak pilnujesz to potrafią #!$%@?ć dzięki chwili nieuwagi.
Np jak musisz skorzystać z toalety to będziesz ciągnął w pociągu do środka ze sobą, no #!$%@? nie wydaje mi się
Miałem płaską, prostokątną przesyłkę i nie chcąc zajmować nią w tramwaju dodatkowego fotela położyłem na tych płaskich, specjalnie do tego przeznaczonych miejscach.


@Bunch: Co to za miejsce? W życiu nie widziałem w tramwaju miejsc na przesyłki. Poratuje ktoś zdjęciem czy coś?

A zostawianie swoich niezabezpieczonych rzeczy w miejscu, którego się nie widzi to czysta głupota. Telefon też byś tam położył?
Wybrałem sobie miejsce siedzące tyłem do niej w myśl zasady "cudze, nie ruszaj". Nie była ona dla mnie na tyle wartościowa by przy niej koczować. Poza tym chciałem sprawdzić kondycję dzisiejszej kultury w transporcie zbiorowym. I... zostałem okradziony


@Bunch: jak zlodzieja to #!$%@? pradem po lapach tak ty tez dobry ananasek jestes, jeszcze wielce zdziwiony ze inni nie pilnowali twojej paczki xD
@Bunch: jakbym ja tam siedział to miałbym w dupie czy kradną twoja paczkę. Nie mam za to płacone i zajmuje się swoimi sprawami. Trzeba sobie było wynająć pilnowacza.

Zresztą żeby zostawić swoje rzeczy poza widokiem w miejscu publicznym to też trzeba mieć pusto we łbie.