Wpis z mikrobloga

@LordRegis: najlepszy w branzy - Piotr Dobrowolski bierze chyba 2000 netto za sprawdzenie umowy. Ale robi to od a do z, tak ze zabezpiecza w 100% i wytyka wszystkie zagrozenia i watpliwosci umowy. Oczywiscie jego rola to sprawdzenie i przeanalizowanie umowy, do notariusza z Toba nie pojdzie :D
  • Odpowiedz
@LordRegis: jak wiekszy deweloper to nie ma sensu - oni i tak nie zmienia specjalnie umowy dla jednego klienta, ewentualnie moga wydluzyc terminy platnosci
  • Odpowiedz
Warto dać do sprawdzenia, ale deweloper i tak nie poprawi nic w umowie (jak to jeden mi powiedział - dba o swoje interest) ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@LordRegis: Jeśli szukasz w tym w zakresie wsparcia to odezwij się na PW. Umowę oczywiście warto sprawdzić z prawnikiem, ale oczywiście z takim z wiedzą na temat nie tylko rynku nieruchomości, ale ustawy deweloperskiej i tego co w takich umowach się może oraz powinno znaleźć.
  • Odpowiedz
@LordRegis: Poproś o przesłanie draftu umowy na maila. Inna sprawa, że tak jak mówią koledzy wyżej, prawnik swoje może powiedzieć, skasować 2k PLN za 2 godziny pracy (chociaż wydaje mi się że jak ktoś jest obyty to i krócej), a deweloper i tak każe ci #!$%@?ć. Gdybym ja był deweloperem to bym tak zrobił. Ja uważam że taką umowę po prostu najlepiej przeczytać samemu i dyskutować wątpliwości, żeby nie było
  • Odpowiedz
@LordRegis Ogolnie to polecam samemu przeczytac calosc, te umowy naprawde w wiekszosci da sie zrozumiec samemu. Zwroc uwage na najwazniejsze:
- czego dokladnie dotyczy umowa: jakie mieszkanie, miejsce postojowe, komorka itp.
- czy kwoty i terminy sa odpowiednie
- czy wystepuje waloryzacja kwoty oraz jak jest rozliczany metraz w razie roznic po pomiarach ostatecznych
- zwroc uwage na warunki odstapienia od umowy z Twojej jak i dewelopera strony. Jakie sa ew. kary odstapienia w roznych okolicznosciach
- przeczytaj prospekt i to w jakim standardzie bedzie mieszkanie
  • Odpowiedz