Wpis z mikrobloga

Miałem plombę nie dawno robioną. Bolał mnie ząb, zrobiłem zdjęcie, mam jednak do leczenia kanałowego. Niestety termin na dopiero za tydzień. Jak można sobie najlepiej poradzić na stan zapalny i (póki co) lekki, ale irytujący ból? Warto w ogóle czekać by iść do tego dentysty co robił te plombę czy lepiej nie ryzykować?
#stomatologia #dentysta
  • 15
@przecietnyczlowiek: to przestarzała metoda leczenia. Szukaj gabinetu, gdzie po prostu usuwają zmienioną miazgę w znieczuleniu. Też poczujesz ulgę i masz większe szanse na powodzenie leczenia. Jeśli gabinet używa mikroskopu do leczenia, to można się spodziewać, że stosuje nowoczesne metody
@przecietnyczlowiek: jest trochę drożej, ale spójrz na to z szerszej perspektywy: dobrze wykonane leczenie i odbudowa dają szansę na zachowanie własnego zęba przez długie lata. Możesz teraz przyciąć te kilka stów, chodzić 2 tygodnie z devipastą (nastaw się, że może być ból podczas obumierania miazgi po zatruciu), a później chodzić co tydzień na czyszczenie po jednym kanale i wielokrotnie go otwierać. To sprawia, że rokowanie jest gorsze i prawdopodobnie za kilka
@SkrytyZolw: to znaczy pierwszy dentysta od którego leczę się od lat założył mi nową plombę po tym jak mi wypadła poprzednia. To było na NFZ w ogóle tylko płacę za plomby. Ale zaczął mnie teraz boleć po kilku miesiącach, więc próbowałem się do niego dostać, jednak mam wizytę dopiero za tydzień. W międzyczasie byłem prywatnie i tam mi pani zrobiła zdjęcie i powiedziała, że to do kanałówki będzie. I teraz w