Wpis z mikrobloga

Nawet lubię programowanie, ale jako, że mi za to na ten moment nikt nie płaci, to trochę ciężko jest mi się zmusić żeby w dany dzień coś zacząć robić. Zwłaszcza, że nie dostaję erekcji gdy zaciągnę jsona z bazy danych. Jak się zmuszaliscie do nauki programowania? Po prostu zaciskaliscie dupę i to robiliście? Celuję ogólnie w fullstack ale zanim zacznę uczyć się Reacta to trochę czasu minie, więc na razie tworzę trochę bezbarwne małe projekty.

Zanim ktoś powie że może to nie dla mnie - ja generalnie nie lubię praktycznie niczego, a jakbym miał możliwość zostałbym piłkarzem bo lubię kopać, ale jestem realistą i szukam regularnego, stałego źródła przychodu z pracy w biurze. Programowanie to takie trochę szachy, więc w sumie nawet to lubię, ale no muszę się zmuszać.

#programista15k #naukaprogramowania #pytanie
  • 8
@_gabriel: Nie musiałem zaciskać dupy, bo było to dla mnie pasjonujące i trzeba było mnie odrywać od komputera. W szkole tylko myślałem o tym, żeby usiąść i kodzić zamiast gonić za piłką z kolegami.

Zastanów się tylko czy jak teraz posiedzenie i pokodzenie czegoś jest dla Ciebie problemem to co dopiero w pracy przez 8h.
@Nanari: Jak dostałem pierwszy komputer to w zestawie była książka do Basica po niemiecku. Nieznajomość niemieckiego nie była przeszkodą. Zresztą dalej po niemiecku znam może z 10 słów. :D
Rodzice kupowali mi Bajtka i inne gazetki o komputerach. Potem otworzyli kawiarenkę internetową w moim mieście, chodziłem tam raz w tygodniu na godzinę szukając odpowiedzi na moje pytania, już po pierwszej wizycie stwierdziłem, że trzeba mieć zawsze dwie kopie, bo dyskietki często