Wpis z mikrobloga

@jasha: To wiadomo że w Polsce jeszcze im LPG się dokłada. Toyoty to serio wytrzymałe auta, raz że Afryce nimi jeżdżą i co jest jakiś konflikt to mają darmową reklamę XD Latają jako Taxi potem Bolt. Teraz zresztą jak są nowe auta na Taxi, Bolt to albo skody 1.0 + LPG, albo hybrydowe corrole.
@lentilek: po Wawie jeżdżą jeszcze Priusy pierwszej generacji. Jak mi się taki trafi, to zapytam kierownika o przebieg, bo obstawiam grubo ponad milion ( ͡° ͜ʖ ͡°).

z tego co zagadywałem i podglądałem, to standardem jest LPG + hybrydka, czyli 100 km tym samochodem może kosztować mniej niż 20 złotych.


@jasha: 3-4 litry LPG na 100 km spala Prius 3 przy miejskiej, spokojnej jeździe - info
@jasha Ja moim rodzicom poleciłem kupno Priusa 2 w 2017, przed tym boomem uberowym, ale już wtedy był polecany wśród taksówkarzy. I co mogę powiedzieć, jedyna naprawa przez ten czas to była wymiana tuż po zakupie jakiegoś zaworu za 1k z którym auto i tak jeździło poprawnie tylko check engine się świecił xD Oprócz tego można było zapomnieć, że tam jest silnik, auto jeździ do dzisiaj bez zarzutu i pali te okolice
po Wawie jeżdżą jeszcze Priusy pierwszej generacji. Jak mi się taki trafi, to zapytam kierownika o przebieg, bo obstawiam grubo ponad milion ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@missioncritical: Licznik na bank skręcony, kiedyś z nudów sprawdzałem na ototmoto priusy ściągnięte z zagranicy, były jeszcze nadal w barwach taxi a przebiegi miały jakieś śmiesznie niskie coś typu 230 tyś km. Sprawdziłem na stronach Francji, Hiszpanii bo tam chyba najwięcej
Ale dziwne że 1 generacji spotykasz, nie chodzi mi o to że na złomie powinny być ale to nie było zbyt popularne auto.


@lentilek: te auta raczej zostały sprowadzone do naszego kraju jakiś czas temu, być może stricte pod taksówki (i na fali popularności 2\3 gen). Kupione w cenie złomu na zachodzie, u nas odremontowane i masz grata co pali 5l benzyny w mieście. To nadal Toyota, więc raczej dość trwała
@lentilek Nie no, Prius będzie u nas jeździł do końca, naszego lub jego ( ͡º ͜ʖ͡º) może przesadziłem z tą rdzą bo nie ma jakiejś tragedii jak w starych oplach, że podłoga ma dziury na wylot. Póki co jest sporo takiej powierzchniowej rdzy, szczególnie na tylnej belce, ale na razie nic, czego by się nie dało doczyscic i co by wskazywało na jego niedlugie złomowanie. To pierwsza