Wpis z mikrobloga

Cześć!
Mam pytanie odnośnie serii rozgrzewkowych przed danym ćwiczeniem.
Przed każda główną serią robię dwie serie rozgrzewkowe np:
Przy WL robię 20kg (sama sztanga) x 12, 30kg x 12 a dopiero później 4 serie właściwie. Zazwyczaj po czymś takim w drugim ćwiczeniu już brakuje mi tchu i siły. Kolejne ćwiczenia już nie idą mi tak dobrze jak pierwsze.
Według moich konkluzji i analizy, raczej to nie jest kwestia odpoczynku między seriami (ok. 2min) tylko obstawiałbym że powinienem zredukować ilość serii w rozgrzewce lub powtórzeń. Możecie mi objaśnić jak to wygląda u Was? Oczywiście słaba kondycja też może iść w parze!

#mikrokoksy #silownia
  • 8
  • Odpowiedz
@d4rkpi3c3: U mnie to WL to najczęściej pierwsze ćwiczenie i wygląda tak:
10x60kg
10x80kg
10x100kg
5x6x120kg
po tym czeka na mnie pewnie jeszcze 5-7 ćwiczeń o podobnej intensywności

Robię tak właściwie od roku co 2 dzień i progresuje sobie tylko ciężarem co miesiąc. Wątpię że kondycja ma duży wpływ na ilość serii w ćwiczeniach siłowych, to nie kardio.
  • Odpowiedz
@d4rkpi3c3 jedna seria z pustym gryfem/40 kg, jedna z połowa obciążenia przewidzianego na pierwszą serie i elo. I to przy założeniu że będę stosowal progresję ciężarem i nie #!$%@? w pierwszej serii czegoś pod mojego maxa.
Powtórzenia w zakresie 8-12.

Po prostu masz słabe mięśnie i to co jest w Twojej glowie seria rozgrzewkowa dla twojego ciała jest seria właściwą.

A co do wszystkich kozakow co robią 40 pompek przed wzieciem na
MamMalegoSiurka - @d4rkpi3c3 jedna seria z pustym gryfem/40 kg, jedna z połowa obciąż...

źródło: temp_file5534942703362258910

Pobierz
  • Odpowiedz