Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Był ktoś z was ma L4 w związku z wypaleniem zawodowym?

Mam już dość tej pracy, rzygam nią, absolutnie nienawidzę tego co robię, całymi dniami chodzę przez to #!$%@?, nie chce mi sie po prostu tego wszystkiego robić.

Niedługo zmieniam pracę, tylko zmieniam też formę pracy z UoP na B2B, więc wtedy możliwości radzenia sobie z tym będą mniejsze. Wiem, że tam mi się nie poprawi, bo to będzie już 3 firma w przeciągu kilku lat, od kiedy zacząłem to "coś" (co teraz nazywam wypaleniem) czuć, w każdej jest to samo. Jedyne, co mnie trzyma w tym zawodzie to pieniądze i to, że poza obecną działką nic nie umiem i rezygnacja z IT wymagałaby ode mnie wybierania tych najgorszych prac fizycznych.

I teraz tak, spróbowałbym pójść do lekarza, póki jestem na wypowiedzeniu i mam to UoP, może udałoby się dostać L4 i po prostu odpocząć. Tylko co, mam pójść do ogólnego i co powiedzieć, że nie chce mi się pracować? Przecież mnie tam wyśmieją, a nie dadzą na to chorobowe.

A może wy macie jakieś rady jak sobie z tym radzić? Jak pokonać to wypalenie?

#wypaleniezawodowe #praca #pracait #stres #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeżeli atmosfera w pracy jest toksyczna to trzeba zmienić zakład. Ale jeżeli chodzi ogólnie o programowanie to przyda się sposób na reset, jakieś aktywności, hobby, wakacje, zmiana otoczenia. Jeżeli po 8 godzinach pracy siedzisz na tagu programowanie na wykopie to wypalasz sie jeszcze bardziej. Jak wyłączasz kompa i idziesz pobiegać, pograć w bilard, poruchać, porobić na drutach albo upiec pizze to zachowujesz równowagę. Jak to nie pomaga no to specjalista.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: polecam troche odsapnac za wlasne, miesiac, dwa, moze trzy nim wjedziesz na b2b. Przerabialem wypalenie w czasie covidu, mimo zmiany scope w organizacji nie pomoglo to za wiele - na koniec i tak dostalem wypo z dobra odprawa. W 3 miechy sie troche zregenerowalem plus zrobilem sporo tematow ktore lezaly w "backlogu" przez brak czasu. Nowa robota okazala sie duzo lepsza niz poprzednia + wieksza kasa.
  • Odpowiedz
psychiatra pomoże na wypalenie zawodowe i l4


@JustMightBe:

psychiatry, on da zwolnienie


@peoplearestrange:

psychiatra -> wypalenie zawodowe, po ustaniu zatrudnienia mozesz byc na zasilku chorobowym (takie l4


@Blizz4rd:

Tylko do tych idiotów trzeba jasno powiedzieć co mają zrobić, tępe cioty będą coś tam się płuc że oni tu decydują ale pocisnij ich że ty im rozkazujesz bo ja ostatnio byłem, wspomniałem o wypaleniu przy okazji innej sprawy i nawet
  • Odpowiedz