Wpis z mikrobloga

Cześć,

Umowa zawarta na odległość, na rok. Kończy się 20 listopada.
Niestety w umowie jest punkt o "automatycznym przedłużeniu na kolejny rok", trzeba wypowiedzieć na 14 dni przed jej końcem...
Niestety się spóźniłem.
Czy jako konsumentowi z racji zawarcia umowy na odległość, przysługuje mi 14 dniowy okres odstąpienia od umowy?

#prawo #prawokonsumenckie
  • 9
@lotos10: to w ogóle jest legalne że przy umowie na rok jak nie wypowiesz w ciagu dwoch tygodni to sie przedluza o rok? Ja sie spotkalem ze po uplynieciu czasu umowy przechodzi na czas nieokreslony z miesiecznym okresem wypowiedzenia i to jest uczciwy deal. Ale na caly rok od razu? To czemu nie na dwa lata albo dluzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 0
@zygmunt3wazza: Był pakiet, miesiąc, dwa, sześć, rok... Przedłużyli na tych samych warunkach. Złożyłem im wypowiedzenie na 10 dni przed końcem umowy, a Ci przysłali maila że był 14 okres i sory, umowa się kończy za rok i płać pan ¯\(ツ)/¯
  • 0
@symetryczny:
Brzmi ciekawie. UOKIK stwierdził jak poniżej, działania to ewidentnie nieuczciwa praktyka rynkowa.

PREZES URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW DELEGATURA W KRAKOWIE
RKR-61-44/12/AGW- /13 Kraków, dnia 30 grudnia 2013 r.
DECYZJA Nr RKR - 52/2013

uznaje się za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów bezprawne, godzące
w interesy konsumentów działania Niezależnego Operatora Międzystrefowego Sp. z o.o. z
siedzibą w Warszawie, polegające na stosowaniu we wzorcu umowy pod nazwą „Regulamin
świadczenia usług telekomunikacyjnych
@lotos10: jak jest o co walczyć (spora kasa) to spróbuj z Rzecznikiem Praw Konsumenta, może masz gdzieś pod ręką darmowe porady. Artykuł wskazuje że nie jest to zakazane, ale jednak jak dobrze popatrzysz to haki zawsze można znaleźć. Może jak przygotujesz odpowiednie pismo, na papierze RPK czy innej instytucji/prawnika to może się ugną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@symetryczny: Wiesz 250zł... Niestety taniej może być zapłacić po prostu dla świętego spokoju. A też nawet rozważałem przedłużenie, pech chciał że tydzień za późno się rozmyśliłem.
  • 1
@symetryczny: @zygmunt3wazza
Umowę można wypowiedzieć jeśli jest na odległość tylko przy jej podpisywaniu, nie dotyczy to przedłużenia.

Odnośnie decyzji DECYZJA Nr RKR - 52/2013, tyczy się to usług telekomunikacyjnych. Nie dotyczy innych usług czy subskrypcji.

Tak więc będę musiał zapłacić. Zapiszę też w 10 kalendarzach odpowiednie powiadomienia aby wypowiedzieć kolejny okres. Wypowiem też zaraz pierwszego dnia po uruchomieniu kolejnego okresu już 21 listopada. Ogólnie trochę dupa, dziurawe prawo...