Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy faktycznie na kolei brakuje maszynistów, jak często mówią o tym media?

Mam już dość swojej pracy. Jeśli chodzi o warunki pracy i finanse, to jest super, ale już tym wszystkim rzygam i od dawna coraz mocniej myślę o rzuceniu tego e cholerę.

Jestem gotowy na spore zmniejszenie dochodów.

Tylko jako że mam rodzinę i pewne zobowiązania, muszę przeskoczyć w coś, gdzie wiem, że praca będzie.

Kolej lubię jako pasażer, stąd pomyślałem o pracy maszynisty. Wiem ile trwa nauka tego zawodu i jestem na to gotowy. Trochę się boję, że praca może tylko z zewnątrz wyglądać fajnie i robiąc to mógłbym rzygać tym jeszcze bardziej, ale tak będzie z każdym zawodem.

Tylko mam trochę pytań, na które nie widzę nigdzie w internecie odpowiedzi :/

Niby maszynistów brakuje, a jak przeglądam oferty pracy, to ich prawie nie ma.

#kolei #praca #maszynista #pracbaza #pociagi #pociag



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie idz w to, moj ojciec byl maszynistą całe zycie. Zmiany nieregularne, czesto nocki. Zazwyczaj praca po 12h. Jak juz jestes w domu w tygodniu to odsypiasz po nocce.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tak brakuję. U mnie rodzina kolejarzy idziesz do spółki np Inter city i pytasz kiedy będzie nowy nabór bo to mija 2 lata jak jeździsz samodzielnie. Albo robisz uprawnienia w Czechach w 4 miechy tyle że płacisz a intercity robi Ci za darmo ale podpisujesz lojalke. Ja robię za granicą ale też myślę o jeżdżeniu pociągiem jak wrócę do Polski
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nieregularne zmiany, robota często w nocy, weekendy i święta. No i jeśli w to idziesz to pytanie jest nie czy tylko kiedy kogoś rozjedziesz. Więc robota nie dla każdego.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > Na stronach przewoźników są.

@choochoomotherfucker: no właśnie nie bardzo. Sprawdzałem oferty w Intercity, Polregio, u lokalnego przewoźnika i w PKP Cargo.

Intercity: 0 ofert
Polregio: 2 na cały kraj
PKP Cargo: wyróżnia się, są oferty z kursem
Koleje dolnośląskie: 1 oferta (bez szkolenia)

Trochę słabo jak na takie braki, jakie podobno są.

@Avekk: no właśnie tego trochę się boję. Do tego dochodziłyby u mnie dojazdy,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): KD robi regularnie z tego co wiem szkolenia na licencję maszynisty od początku 2022 roku, więcej informacji na ich oficjalnej stronie można znaleźć: https://kolejedolnoslaskie.pl/licencja-maszynisty-kurs/
Szkolenie trwa około 3 miesiące i zajęcia są tylko w weekendy i odbywają się w Legnicy, także jak masz pracę pn-pt to można dość łatwo to ogarnąć. Po ukończeniu kursu jest egzamin w Warszawie w UTK. Moim zdaniem bardzo dobrze przygotowują do zawodu i
  • Odpowiedz