Wpis z mikrobloga

Sprawa następująca. U sąsiada obok wyszła jakaś nieszczelność pod prysznicem i wilgoć zaczęła wychodzić u mnie na ścianie przylegającej do jego łazienki, czyli u mnie w kuchni i salonie. Ma tam przyjechać do niego jakiś majster usunąć usterkę, tylko jakie kroki teraz ja powinienem podjąć? Zgłosić sprawę do ubezpieczyciela sąsiada, posiadając jego nr polisy? Z drugiej strony wolałbym najpierw naprawić szkodę, usunąć wilgoć, na nowo gładź, trzeba będzie zdemontować pół mebli kuchennych żeby oczyścić ścianę za nimi i na koniec malowanie, ale nie wiem jakie to mogą być koszty. A ubezpieczyciel pewnie od razu zaproponuje jakąś kwotę odszkodowania. Jak to powinno wyglądać? #mieszkanie #ubezpieczenia #nieruchomosci #pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #remont #hydraulika
  • 7
  • Odpowiedz
@Kooopik
Bierzesz polisę sąsiada, a najlepiej jeszcze jego pisemne oświadczenie o przyznaniu się do winy, tak żeby później się nie próbował wymigać.
Zgłaszasz do jego ubezpieczyciela i czekasz na rzeczoznawcę. Jeśli nie przyjedzie rzeczoznawca, a Pani z infolinii zaproponuje Ci ochlapy za szkodę to nie przyjmuj odszkodowania i żądaj wizyty rzeczoznawcy. Jak już przyjedzie rzeczoznawca to nie daj sobie wmówić że zalanie jest niewielkie. Niech liczy wszystko, usunięcie wilgoci, gruntowanie itd
  • Odpowiedz
@Kooopik Dlatego najlepsze rozliczenie to to na podstawie fa VAT za usługę. Rzeczoznawca ma tylko obejrzeć zalanie, pomierzyć wszystko i ustalić z Tobą zakres napraw. Ty bierzesz firmę co to to ogarnie, wystawi fakturę i wydajesz ja do ubezpieczyciela z żądaniem zwrotu / zapłaty za nią.
  • Odpowiedz
@Kooopik: ubezpieczenie nie obejmuje wilgoci...jak juz przyjdzie rzeczoznawca w co watpie bo do wilgoci nie chodza, jakbys mial zalanie ale cieżko kogoś zalać z boku
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nethiu no tak, ale farbą z gładzią odeszła, listwy przypodłogowe zaczęły zachodzić pleśnią i za meblami kuchennymi też się pleśń na ścianie pojawia. I niby ubezpieczyciel tego nie obejmuje?
  • Odpowiedz