Wpis z mikrobloga

W poniedziałek idę do lekarza skonsultować wyniki moich badań krwi, na które poszedłem z powodu specyficznego objawu. Świąd i szczypanie skóry całego ciała po kąpieli (w domu) lub po lekkim zgrzaniu/spoceniu (w pracy). Świąd ten hamują Clatra i Zyrtec, które wziąłem dla testu, bo brat regularnie bierze na swoją alergię.

Nie wiem w sumie co o tej morfologii myśleć. Bardzo niskie MCV i niskie MCH wskazuje na prawdopodobną anemię i mogłoby pasować do mojego objawu w postaci świądu, tylko że erytrycytów to ja mam nadmiar, a nie niedobór. No i żelazo idealnie w środku normy. Ferrytyny nie badałem. Generalnie mam przekroczone albo blisko przekroczenia to, co związane z krwinkami czerwonymi, czyli również Hemoglobina i Hematokryt.

No i w zasadzie to widać pogorszenie wyników w okresie 1,5 miesiąca. Pierwszy screen to morfologia z końca września, drugi screen w komentarzu to morfolofia z zeszłego tygodnia.

#morfologia #badania #lekarz #medycyna #zdrowie #mirkokoksy
exile17 - W poniedziałek idę do lekarza skonsultować wyniki moich badań krwi, na któr...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-11 221835

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@HeIlNah Taaa. Nie ukrywam, że trochę sobie o podobnych wynikach poczytałem i też czewienica mi się w oczy rzuciła. Sporo na nią wskazuje. Ale nie będę się leczył wujkiem google.

@Poemat badania robiłem prywatnie, prawdę mówiąc szkoda mi było dodatkowych 55 zł na ferrytyna bo liczyłem, że żelazo będzie nisko. Pogadam z lekarzem, czy by mnie nie skierował jeszcze na ferrytyne.
  • Odpowiedz