Wpis z mikrobloga

#linux #audiovoodoo #audioboners
Jakich odtwarzaczy muzycznych używacie? Ja właśnie zainstalowałem mocp bo rhytmbox przegrywał z playlistą 2k piosenek i się crashował.
I ten mocp ma jakieś lepsze ustawienia equalizera czy co w standardzie? Bo wszystko lepiej brzmi i nie jest takie wypłaszczone.
tl;drl; Bas na mocp ma lepsze #!$%@?ęcie.
  • 10
@tos-1_buratino: strawberry (Qt), raczej sporo lżejszy od rhytmboxa, spokojnie ogarnie taką playlistę 2k+ i dość szybki jeśli chodzi o skanowanie i utrzymanie bazy danych

EQ raczej w obu powinny być flat, może po prostu poziomy głośności są inne i takie masz wrażenie, jak potrzebujesz korekcji to wrzuć sobie Easy Effects (cały system), możesz pobrać na swoje słuchawki korektę, załadować plik do convolvera, albo pobawić się typowym korektorem. Polecam https://autoeq.app/
balrog84 - @tos-1_buratino: strawberry (Qt), raczej sporo lżejszy od rhytmboxa, spoko...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-11-12 00-23-08

Pobierz
@tos-1_buratino: Długo szukałem pasującego mi playera muzycznego na Linuxa po przesiadce z Windy. Na Windowsie korzystałem z MusicBee, to jest player ostateczny, ma dosłownie wszystko i nie ma nic podobnego na Linuxa.

Ale udało mi się znaleźć combo 3 programów które zastępują mi większość funkcji z których korzystałem:
Jako samo player polecam: Tauon Music Box
Do ustawień equalizera itp: EasyEffects/PulseEffects
Do poprawiania tagów plików: MusicBrainz Picard - tutaj większość albumów klikasz