Wpis z mikrobloga

Jeśli na wykopie już dość otwarcie mówi się o Putinie jako wielkim wygranym tej wojny (która nawet się jeszcze nie skończyła) to dość dobrze obrazuje poziom obecnej ruskiej propagandy w tym miejscu. Rok temu taka narracja byłaby nie do pomyślenia i to pomimo, że rosja osiągnęła wtedy dużo większe zdobycze terytorialne, bo wszyscy zdawali sobie jeszcze sprawę z kosztów jakie ten kraj musiał ponieść. Jeśli więc było to zwycięstwo to pyrrusowe. Za wielkiego wygranego uznawano zawsze USA bo nie dość, że NATO się rozrosło, armia rosji się ośmieszyła, to jeszcze amerykanie pozyskali europejski rynek dla ich gazu i ropy dzięki wyparciu rosji oraz zwiększyli sprzedaż broni. Czuje, że za niedługo wykop nie będzie się wiele różnił od zwykłych ruskich stronek jeśli ta tendencja się utrzyma.

#wojna #rosja #ukraina #przemyslenia
Al-3_x - Jeśli na wykopie już dość otwarcie mówi się o Putinie jako wielkim wygranym ...

źródło: uiggyuuui

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
imo jest wielkim wygranym w tym sensie, że do niedawna jego życie dosłownie wisiało na włosku, a dzisiaj może już wypić herbatkę bez stresu że się po niej nie obudzi.
@Al-3_x:
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Nie wiem gdzie ty widzisz te wpisy o putinie jako wygranym tej wojny XD To nie ruska propaganda rośnie a ukraińska propaganda sukcesu słabnie. Z resztą wykopowa narracja oprócz kilku niedobitków z kijowa niewiele się różni od tego co można znaleźć na najpopularniejszych polskich kanałach na yt czy twitterze
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Zbyt wiele uwagi przywiązujesz do narracji jakie prorosyjscy wolontariusze tu wrzucają. Mieliśmy już genialnego stratega, trzydniową operacje, donbaski kocioł, kryzys energetyczny, reverse engineering, kilkanaście czerwony linii, teraz wałkują zwycięstwo Putina w negocjacjach pokojowych których nikt nie planuje z nim prowadzic, za miesiąc dalej będziemy się z tego śmiać a Olgino wymyśli koleją propagandową wunderwaffe
  • Odpowiedz
@Al-3_x: No narazie tej wojny nie wygrywa nikt, ale czas coraz bardziej pracuje na ruskich. I każdy wariant, w którym Ukraina musi zrzec się części terytorium jest wygraną Rosji. Ja wiem, że 3 dni, 2 armia świata bla bla bla, ale wojen nie wygrywają opinie o czyimś skompromitowaniu tylko masy mięsa.

Koszty kosztami, sankcje Rosji nie rzuciły na kolana. Produkcja sprzętu i rakiet wzrosła. A że kosztem jakości życia? A kogo
  • Odpowiedz
  • 3
@pastor_manning

Ja nie jestem pewien czy za rok, kiedy przyjdzie siąść do stołu negocjacyjnego, to Ukraina będzie dyktować warunki rozejmu


Ja jestem. Nie będzie.
  • Odpowiedz
  • 5
@pastor_manning:

ale czas coraz bardziej pracuje na ruskich.


Na jakiej niby zasadzie? Że oni niby nie ponoszą strat? Widać Girkin który zawsze był realistą w kwestiach militarnych nie zna się na rzeczy bo on ciągle powtarzał, że przedłużająca się wojna to koszmar dla rosji.

sankcje Rosji nie rzuciły na kolana


Na to nałożyło się sporo czynników takich wsparcie chin czy wysokie ceny ropy w pierwszych miesiącach wojny czy wysokie rezerwy w
  • Odpowiedz
@Al-3_x: bardziej czas pracuje dla ruskich bo oni produkują sprzęt na swoje potrzeby, a Ukraina nie. Czołgi i inne do oddania tez się już skończyły w krajach, które mogą dać je UA
  • Odpowiedz
@Al-3_x: @Moderacja @wykop nie robi nic w kierunku trzymania za mordy koniaszy i reszty ruskich multikont dlatego wyglada to jak wyglada

Poza tym ruskie "wygranie" wojny zmienia kryteria srednio 365 razy w roku. Demilitaryzacja? Denazyfikacja? Oddalenie od zachodu? A może chociaż aneksja 4 pełnych obwodów? Gówno mają
  • Odpowiedz