Wpis z mikrobloga

Lece samolotem z Azji do Czech i kupiłem bliskim znajomym alko jako prezent z podróży. Takie fajnie butelki opisane tylko po chińsku tymi znaczkami. Problem w tym że jedna ma 600ml więc dwie mają 1,2L co o 200ml przekracza limity wwozu. Szukam w internecie ale nie mogę znaleźć co mam w takim wypadku zrobić. Będzie opcja zapłacić jakieś cło od nadwyżki czy każą mi to wywalić do kosza?
#samoloty #lotnisko #prawo #podroze #azja #uniaeuropejska
  • 6
  • Odpowiedz
@Malistral: to nie kwestia cła, każą wywalić i tyle.

Aczkolwiek w takich Helsinkach na kontroli bezpieczeństwa normalnie puścili typka z 0,5 l butelką wody, ale tam ogólnie jest inaczej (mają takie zajebiste skanery że nie trzeba nic - kompów, telefonów itd. - wyjmować z bagażu).
  • Odpowiedz
@Malistral: ja latałem tylko po Schengen więc nie wiem jak działa kontrola przy powrocie z kraju z poza UE. Oni na wyjściu sprawdzają co wwozisz? Bo wydaje mi się, że cokolwiek nie kupisz w bezcłówce, to musi sie jedynie zmieścić w podręcznym.
  • Odpowiedz
@Malistral: przez kilkaset lotów nikt mi nigdy na cło nie kazał iść. Po prostu zapewne wyjdziesz z lotniska nieniepokojony. Zdarza się, że zatrzymują losowe osoby do kontroli i tyle - widziałem ale sam nie doświadczyłem, choć byłyby ku temu podstawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz